[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]
Artcar3_CL-18.021.008_1350X511

MEHARI 50. YILINI JEAN-CHARLES DE CASTELBAJAC İLE BİR ART CAR GELİŞTİREREK KUTLUYOR

Citroën Méhari'nin piyasaya sürülmesinden 50 yıl sonra ve Citroën E-MEHARI'nin piyasaya sürülmesinden de 2 yıl sonra bu dört tarafı açılabilen, %100 elektrikli, klasik normları reddeden araç, Fransız otomobil cesaretinin sembolü olmaya devam ediyor. Bu doğum günü için Citroën Jean-Charles de Castelbajac'ı 50 yıllık özgürlüğü ve 50 yıllık yaratıcılığı kutlayan, güçlü ve krom bir çalışma olan özel Art Car E-MEHARI'yı tasarlaması için davet ediyor.

 

İKİ YARATICI EVRENİN BULUŞMASI

Fransız Yapımı bir yaşam biçiminin amblemi

Mayıs 1968 Citroën Mehari'nin doğumunu ve Jean-Charles de Castelbajac'ın başlangıcını işaret eder. Yaratıcılık devriminin işareti altında yer bulan iki yetenek arasındaki Mayıs 2018 işbirliği de Citroën ile sanatçıyı sembolize etmektedir. Doğal ve dikkat çekici bir buluşma: Citroën 1919 yılından beri yüreklilik ile yaratıcılığı desteklemiş ve otomobil düzlemine canlılık getirmiştir. Jean-Charles de Castelbajac da sanatlar ile moda arasında elde ettiği modülerlik sayesinde eserlerine bakıldığında tanınan yenilikçi bir tasarımcıdır. Bu buluşmanın sonucu olarak da "Fransa Yapımı" bir yaşam biçiminin, iyimserliğin ve popüler kültürün amblemi olan bir Art Car E-MEHARI ortaya çıkmıştır. Jean-Charles de Castelbajac'ın tasarladığı Art Car yaratıcı ruhları uyandırmış ve iki tutkusunu gözler önüne sermiştir: sanat ve moda.
Rencontre2_CL-18.021.009_597X500

MÉHARI'DEN E-MEHARI'YE

mehari

Mayıs 1968'de Méhari: bir efsanenin doğuşu

Genç nesiller daha fazla özgürlük peşinde uzun yollar kat ederken, Citroën 11 Mayıs 1968'de bir keyif modeli olan Citroën Méhari'yi tanıtır. Sade, eğlenceli ve herhangi bir iddiası bulunmayan üstü açık araç parlak renkleri, ve koyutulmuş, korozyona dayanıklı ve yıkanabilir plastik gövdesi ile tanınır. Diğer özellikleri: gövdenin kemeri üzerinden açılabilir yapısı sayesinde yüksek modülarite, tavanın içine katlanan ön cam, sürücüye benzersiz kontrol sağlayan yüksek çerçeve.

Citroën Méhari böylece yıllardır ses getiren toplumsal bir fenomen olur ve zarafeti ile sinemada ve birkaç baskında yer alır.

E-MEHARI art

E-MEHARI in 2015: destan devam ediyor

Aralık 2015'te Citroën 4 tarafından açılabilen ve %100 elektrikli olan Citroën E-MEHARI'yi duyurur. Farklılık arayan, eğilimlere dikkat eden ve çevrenin farkında olan insanların "It because" amblemi. Citroën E-MEHARI Citroën'in farklı araçlar sunma isteğini, teknolojiyi ve "Fransız" yaratıcılığının temsilini bünyesinde toplar. Rennes fabrikasında üretilen E-MEHARI "Fransa Menşei Garantili" belgelendirmesini taşıyan ilk elektrikli araçtır. 

Ocak 2018'de Citroën E-MEHARI her mevsime uygun 4 tarafından açılır, %100 elektrikçi bir araç olmak için Sert Tavana, konfor ile çağdaşlığın daha ön planda tutulduğu ve yeni güvenlik ekipmanlarının arka kısma kurulmasını kolaylaştıran bir kabine kavuşur.

Maiari2_CL-18.021.014_597X500

68'DE MAHARI… 2018'DE E-MEHARI!

Görsel ve krom bir bildiri

Bir efsaneden çok daha fazlası olan Citroën E-MEHARI Jean-Charles de Castelbajac'ın renk oyunu, rol oyunu ve bir dünya oyunu ile oluşturduğu devrim niteliğinde bir modeldir. Sanatsal yaklaşımı serbest Sanattır, çünkü görsel bir bildiri olarak Mayıs 68 posteri gezginlere değişen dünya için proje ve arzularla birlikte ufka doğru eşlik eder. Krom çalışması dikkat çekici bir mesaj verir: tutku için kırmızı, saçılım için sarı, elektrik ile ekoloji için mavi.
Top