Voir le contenu
Elektrikli Ë-C4X

CITROËN ELEKTRİKLİ Ë-C4 X

Konforun elektrikli hali

Citroën Elektrikli ë-C4 X, tasarım, konfor ve sürüş kolaylığı açısından benzinli ve dizel motor versiyonlarıyla birebir aynı özelliklere sahip. Karbon emisyonu ve ses olmadan Elektrikli ë-C4 X ile elektrikli sürüş konforunu keşfedin.

Citroën ë-C4 X Online Satışta

Eşsiz konfor, tasarım ve teknoloji özellikleriyle Citroën Elektrikli ë-C4 X online satışa sunuluyor. Elektrikli konforu şimdi online’da !

İKİ FARKLI MENZİL SEÇENEĞİYLE​

Citroën Elektrikli ë-C4 X, akıcı aerodinamik yapısı ve elektrikli motoru sayesinde 360 km’ye ya da 417 km’ye varan menzil sunuyor. 50 kWh kapasiteli batarya ile 360 km, 54 kWh kapasiteli batarya ile 417 km menzil elde edebilirsiniz*. Menzil uzunluğu seçilen sürüş modu, yol şartları vb. etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.​

*WLTP(Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) ölçüm standardına göre gerçek hayatta kullanıma en yakın menzil değeridir.​

 
KOLAY ŞARJ

Elektrikli ë-C4 X'i çeşitli şekillerde kolayca şarj edebilirsiniz.

  • Şarj istasyonlarında bulunan 100kW hızlı şarj (DC) ile 30 dakika içeirisinde %80'e varan şarja ulaşabilirsiniz. Başka bir deyişle, 10 dakikada 100km menzil elde edebilirsiniz.
  • 7.4kW Wall Box (AC) ile 7,5 saatte %100 dolum sağlayabilirsiniz.
  • İhtiyacınız olduğunda standart ev prizinde 9 saatte 100km menzile ulaşabilirsiniz.

 

 

 
KONFORUN ELEKTRİKLİ HALİ
Elektrikli ë-C4 X ile egzoz dumanı, sarsıntı ve ses olmadan yolun keyfini çıkarın. Sürüş konforuna ek olarak şarj zamanını planlama gibi teknolojik özellikler ile gündelik yaşantınızı kolaylaştırabilirsiniz.
 

Ë-C4 X'İN MENZİLİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

HIZ
Elektrikli araçların menzili hızlandığınızda negatif yönde etkilenmektedir. Otoyollarda kahve molası verdiğinizde hızlı şarj (DC) istasyonlarından faydalanarak 10 dakikada 100km menzil elde edebilirsiniz. 
SICAKLIK
Araç kabinini ısıtmak ve soğutmak için klima kullanımı aracın menzilini etkiler. 
SÜRÜŞ MODU
Sarsıntısız bir sürüş ile Elektrikli ë-C4 X'in batarya ömrünü optimize edebilirsiniz. 
YÜK TAŞIMA
Tavan aksesuarları ya da aracın ağırlığını etkileyen ağır yükler menzili negatif yönde etkilemektedir. 

ELEKTRİKLİ Ë-C4 X'İN MENZİLİNİ HESAPLAYIN

ELEKTRİKLİ Ë-C4 X'İN ŞARJI

ŞARJ ETMEK ÇOK KOLAY

Elektrikli ë-C4 X, şarj girişinin dizaynı, saklama alanları ve teknolojik donanımlarıyla hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlandı. Ergonomik dizaynı ile şarj soketini kolayca takabilir, işiniz bittiğinizde kabloları bagaj altındaki bölmeye yerleştirebilirsiniz. Dokunmatik ekrandan şarj zamanını planlayarak uygun elektrik tarifelerinden faydalanabilirsiniz. Ë-C4 X'ü şarj etmek için her detay düşünüldü.

4 FARKLI ŞARJ TİPİ

  • Standart Priz: İhtiyaç durumunda ev tipi standart prizi kullanarak 24 saatte %100 şarj sağlar.
  • 7.4kW Duvar Tipi Şarj Cihazı: 7,5 saatte %100 dolum sağlar.
  • Güçlendirilmiş priz: 3,7 kW gücündeki prizle15 saatte %100 şarj sağlar.
  • Şarj istasyonları: 100kW hızlı şarj (DC) ile 30 dakika içerisinde %80'e varan şarja ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİKLİ Ë-C4 X İLE TEKNOLOJİK BİR DENEYİM

Citroën günlük hayatımızı kolaylaştıran diğer teknolojiler gibi ë-C4 X ile etkileşiminizi konforlu hale getirdi.

Dokunmatik ekran üzerinde batarya durumunu ve kalan menzili takip etmenin yanı sıra güç göstergesi, enerji akışı ve ısıtmanın menzile etkisini görüntüleyebilirsiniz. Bu ekranlara erişmek oldukça kolay.

Araç şarj olurken, dokunmaktik ekran üzerinden %100 şarja ulaşmak için kalan süreyi ve elde edilen menzili görüntüleyebilirsiniz.