Voir le contenu

ELEKTRİKLİ ARAÇLARINIZ İÇİN ŞARJ ÇÖZÜMLERİ

Evde, iş yerinde ya da halka açık şarj istayonlarında Citroën %100 elektrikli araçlarınızı şarj etmeniz için çok kolay. Citroën aracınızın keyfini çıkarmanız için hızlı şarjdan duvar tipi şarja farklı şarj yöntemlerini keşfedin.
ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ YÖNTEMLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
GÜÇ ŞEBEKESİ
Şarj çözümünüzü seçmeden önce sahip olduğunuz güç şebekesi kurulum türünü kontrol etmelisiniz. Güç şebekeniz çoğu konutta olduğu gibi tek fazlı ya da üç fazlı olabilir. 
ŞARJ İSTASYONU
Elektrikli aracınızı şarj etmeniz için farklı güçte şarj istasyonları mevcuttur. Halka açık şarj istasyonlarında bulunan hızlı şarj (DC) istasyonlarından, konut ya da iş yerinde kurulumunu sağlayabileceğiniz duvar tipi (Wallbox) hızlandırılmış şarj (AC) ünitesinden ve ev tipi ya da güçlendirilmiş priz ile standart şarjdan faydalanabilirsiniz. Hızlı şarj istasyonlarında (DC) yüksek voltaja dayanabilen ve şarj istasyonuna bağlı bulundan kablo ile şarj işlemi gerçekleştirilir.  
ŞARJ KABLOSU
Şarj süresi aynı zamanda şarj kablosunun taşıyabileceği elektrik voltajına bağlıdır. Her şarj tipine uygun kablo kullanmalısınız. 
ENTEGRE ŞARJ CİHAZI
Entegre şarj cihazı, priz ya da wallbox şarj istasyonlarından sağlanan alternatif akımı (AC) bataryada depolamak amacıyla doğru akıma (DC) dönüştürmeyi sağlar. Cihazın gücü, elektrikli aracınızın alternatif akımın şarj edilebilme limitini belirler. Örneğin 7,4 kW entegra şarj cihazına sahip olan bir elektrikli otomobil, 22 kW gücündeki bir Wall Box (AC) ile şarj edildiğinde araca iletilen güç 7,4 kW olmaktadır. 
BATARYA
Citroën elektrikli araçlarınızın bataryası, şarj kapasitesinin %70'i için 8 yıl veya 160.000 km garantilidir. Elektrikli araçlarımızın bataryaları hızlı şarj istasyonları ile uyumludur. Maksimin 100 kW hızlı şarj (DC) ile şarj edilebilir. 

ŞARJ KABLOLARI

Her şarj için ayrı kablo

TEK FAZ MOD 3

Tek Faz Mod 3 kablo 7,4 kW güç sağlar. Evde veya halka açık şarj istasyonlarında Wallbox ile kullanılabilir. Evde Wallbox ve Mod 3 kablo ile bir geceden daha kısa sürede %100 batarya kapasitesine ulaşabilirsiniz.

GÜÇLENDİRİLMİŞ MOD 2

Güçlendirilmiş Mod 2 şarj kablosu 3,7 kW'a kadar güç sağlayabilir. Standart prize kıyasla şarj süresini iyileştirmek için güçlendirilmiş ev tipi prizlerde şarj etmek için kullanılır.

STANDART MOD 2

Standart Mod 2 şarj kablosu 1,8 kW'a kadar güç sağlar. Ev tipi prizde şarj etmek için kullanılır.
BİREYSEL ŞARJ YÖNTEMLERİ
ELEKTRİKLİ ARACINIZI ŞARJ ETMEK ÇOK KOLAY

Hızlı ve konforlu şarj için duvar tipi şarj cihazı (Wallbox) ya da güçlendirilmiş priz tercih edebilirsiniz. Aracınızı ev tipi kablo ile geleneksel prizde de rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

 

  • Wall Box: 7,4 kW gücünde şarj imkanı sağlayarak şarj sürelerini önemli oranda kısaltabiliyor.
  • Güçlendirilmiş priz ise 3,7 kW gücünde şarj sağlar.

WALLBOX

7,4 kW Wallbox (AC) şarj ünitesi ile aracınızı yaklaşık 7.5 saatte %100 oranında şarj edebilirsiniz.

 

GÜÇLENDİRİLMİŞ PRİZ

Güçlendirilmiş priz ile 3,7 kW enerji ile elektrikli aracınızı yaklaşık 15 saatte %100 şarj edebilirsiniz.

STANDART PRİZ

Standart ev tipi prizde uygun şarj kablosu ile aracınızı şarj etmeniz mümkündür. Bu yöntemle aracınızı %100 şarj etmeniz 24 saati geçmektedir.

ŞARJ SÜRENİZİ HESAPLAYIN

Çeşitli Ayarlarla Tahmini Menzilinizi ve Gerekli Şarj Süresini Hesaplayın.