Voir le contenu

ELEKTRİKLİ ARACINIZ İÇİN ŞARJ ÇÖZÜMLERİ

İster evde veya ofiste, ister kısa geziler veya uzun soluklu kaçamaklar olsun, Citroen'inizin keyfini çıkarmak için birçok şarj çözümü bulunuyor.
ŞARJ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY
GÜÇ ŞEBEKESİ
Çoğu evde olduğu haliyle tek fazlı olabilir veya üç fazlı. Şarj çözümünüzü seçmeden önce sahip olduğunuz kurulum türünü kontrol etmeniz gerekiyor. 
ŞARJ NOKTASI
Elektrikli aracınızı şarj etmek için farklı çözümler mevcuttur. Bunlar; ev tipi veya güçlendirilmiş priz ile standart şarj, evde veya kamusal alanda Wall Box tipi şarj noktası ile hızlandırılmış şarj (AC), kamusal alanda ve otoyollarda hızlı şarj (DC). Hızlı şarj istasyonlarında yüksek voltaja dayanabilen ve şarj istasyonuna bağlı bulunan kablo ile şarj işlemi gerçekleştirilmektedir. 
ŞARJ KABLOSU
Şarj hızı aynı zamanda kablonun kaldırabileceği elektrik voltajına da bağlıdır. Her şarj tipine özel kablo sunulmaktadır. 
ENTEGRE ŞARJ CİHAZI
Görevi, Priz ya da wallbox tipi şarj istasyonlarından (AC) sağlanan alternatif akımı bataryada depolamak amacıyla doğru akıma (DC) dönüştürmektir. Entegre şarj cihazının gücü, elektrikli aracın alternatif akım ile şarj edilebilme limitini belirler. Örneğin; 7,4 kW entegre şarj cihazına sahip olan bir otomobil 22 kW gücündeki bir Wall Box (AC) ile şarj edilmek istendiğinde elektrikli araca iletilen güç sadece 7,4 kW olmaktadır. 
BATARYA

E-C4 elektrik bataryası, şarj kapasitesinin 70%’i için 8 yıl veya 160.000 km garantili olarak sunulmaktadır. Elektrli araç bataryalarımız kamusal alanlarda ve otoyollarda bulunan hızlı şarj cihazları ile uyumludur. Maksimum 100 kW hızlı şarj (DC) ile şarj edilebilmektedir.

 

* Citroen Ami için: 3 yıl veya 40.000 km

 

ŞARJ KABLOLARI

Her şarj için ayrı kablo

Standart Mod 2

Bu kablo 1,8 kW'a kadar güç sağlayabiliyor ve bir ev tipi prizde şarj etmek için kullanılıyor.

Güçlendirilmiş Mod 2 Kablo

Bu kablo 3,7 kW'a kadar güç sağlayabiliyor. Standart bir prize kıyasla şarj sürelerini önemli ölçüde iyileştiren Green up tipi güçlendirilmiş ev tipi prizde şarj etmek için kullanılıyor.

Tek Faz Mod 3 Kablo

Bu kablo 7,4 kW'a kadar güç sağlayabiliyor. Evde veya halka açık bir şarj noktasında Wall Box ile kullanılabiliyor. Evde Wall Box ile şarj, bir geceden daha kısa bir sürede elektrikli araç için tam batarya kapasitesi elde etmenizi sağlıyor.
BİREYSEL ŞARJ: EVDE VEYA İŞ YERİNDE
Elektrikli Aracınızı Şarj Etmek: Çok Kolay

Aracınızı ev tipi kablo ile geleneksel prizde rahatlıkla şarj edebilirsiniz. Daha hızlı ve konforlu şarj için, güçlendirilmiş priz veya bir Wall Box tercih edin.

  • Wall Box: 7,4 kW gücünde şarj imkanı sağlayarak şarj sürelerini önemli oranda kısaltabiliyor.
  • Güçlendirilmiş priz: 3,7 kW gücünde şarj imkanı sağlar.

7,4 Kw Wall Box (AC)

Aracınız yaklaşık 7,5 saatte 100% oranında şarj edilebiliyor.

Güçlendirilmiş Yerli Priz 

Aracınız 3,7 KW ile şarj edildiğinde yaklaşık 15 saatte 100% şarj seviyesine ulaşmaktadır.

Geleneksel Priz

Aracın 100% şarj seviyesine ulaşması 24 saati geçmektedir.

ŞARJ SÜRENİZİ HESAPLAYIN

Çeşitli Ayarlarla Tahmini Menzilinizi ve Gerekli Şarj Süresini Hesaplayın.