VOIR LE CONTENU

ELEKTRİKLİ ARACINIZ İÇİN ŞARJ ÇÖZÜMLERİ

İster evde veya ofiste, ister kısa geziler veya uzun soluklu kaçamaklar olsun, Citroen'inizin keyfini çıkarmak için birçok şarj çözümü bulunuyor.
ŞARJ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY
GÜÇ ŞEBEKESİ
Çoğu evde olduğu haliyle tek fazlı olabilir veya üç fazlı. Şarj çözümünüzü seçmeden önce sahip olduğunuz kurulum türünü kontrol etmeniz gerekiyor. 
ŞARJ NOKTASI
Şarj edilebilir elektrikli aracınızın dağıtılan gücü ve yeniden şarj olma süresini tanımlıyor. Çeşitli çözümler bulunuyor: ev tipi veya güçlendirilmiş priz ile standart şarj, evde veya kamusal alanda Wall Box tipi şarj noktası ile hızlandırılmış şarj, kamusal alanda ve otoyollarda hızlı ve süper hızlı şarj. 50 kw'dan itibaren süper şarj cihazları kendi kablosuyla donatılmış olup şarj edilebilir hibrit araçlarla uyumlu değil." 
ŞARJ KABLOSU
Beslemenin hızı aynı zamanda kablonun kaldırabileceği güce de bağlı. Her şarja özel kablo seçeneği sunuluyor. 
ENTEGRE ŞARJ CİHAZI
Görevi, fiş ve şarj istasyonlarının (süper şarj cihazları hariç) sağladığı alternatif akımı bataryaya güç sağlamak için doğru akıma dönüştürmek. Güç aynı zamanda şarj süresini de belirliyor. Bu nedenle, şarj sürelerini optimize etmek üzere araca bağlı olarak daha güçlü entegre şarj cihazları seçenek olarak sunuluyor olabilir. 
BATARYA
Besleme bataryası, şarj kapasitesinin en az %70'i için 8 yıl veya 160.000 km'nin üzerinde garantili ile sunuluyor. Elektrikli araç bataryalarımız, kamu şebekesinde bulunan hızlı veya süper hızlı şarjlarla uyumlu.
 
*Citroen Ami için: 3 yıl veya 40.000 km
 

ŞARJ KABLOLARI

Her şarj için ayrı kablo

STANDART MOD 2

Bu kablo 1,8 kW'a kadar güç sağlayabiliyor ve bir ev tipi prizde şarj etmek için kullanılıyor.

GÜÇLENDİRİLMİŞ MOD 2 KABLO

Bu kablo 3,7 kW'a kadar güç sağlayabiliyor. Standart bir prize kıyasla şarj sürelerini önemli ölçüde iyileştiren Green up tipi güçlendirilmiş ev tipi prizde şarj etmek için kullanılıyor.

TEK FAZ MOD 3 KABLO

Bu kablo 7,4 kW'a kadar güç sağlayabiliyor. Evde veya halka açık bir şarj noktasında Wall Box ile kullanılabiliyor. Evde Wall Box ile şarj, bir geceden daha kısa bir sürede elektrikli araç için tam batarya kapasitesi elde etmenizi sağlıyor.

ÜÇ FAZ MOD 3 KABLO

Elektrikli araçlara özel bu kablo 22 kW'a kadar güç sağlayabiliyor. Evde veya iş yerinde hem tek faz (Wall box 7,4 kW) hem de üç faz (Wall box 11 kW) ile uyumlu. Halka açık şarj noktalarında düzenli dolum için ideal. Üç faz ile daha iyi şarj süreleri elde ediliyor. Bu tür şarjın avantajlarından yararlanmak için aracınızda 11 kW entegre şarj cihazı (opsiyonel) olması gerekiyor.
BİREYSEL ŞARJ: EVDE VEYA İŞ YERİNDE
ELEKTRİKLİ ARACINIZI ŞARJ ETMEK: ÇOK KOLAY

Aracınızı standart olarak sunulan ev tipi kablo ile geleneksel bir ev tipi prizde rahatlıkla şarj edebilirsiniz. Daha hızlı şarj için, güçlendirilmiş bir priz veya bir Wall Box tercih edin. Her ikisinin de özellikleri farklı:

  • Wall Box en güçlü ve şarj sürelerini önemli oranda kısaltabiliyor.
  • Gelişmiş şebeke ise daha orta yollu bir çözüm sunuyor. Daha ekonomik olmakla birlikte Wall Box ile kıyaslandığında daha düşük şarj sunuyor.

7,4 kW WALL BOX PRİZ İLE

2 saatten daha kısa sürede %100 veya 55 km elektrikli menzil elde edilebiliyor.

Otomobildeki opsiyon ve aksesuarlara bağlı olarak elektrik modunda 54 ile 55 km menzil sağlayabiliyor. Menzil, kullanım koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

3,7 KW GÜÇLENDİRİLMİŞ YERLİ PRİZ İLE

4 saatten daha kısa sürede %100 veya 55 km elektrikl menzil elde edilebiliyor.

Otomobildeki opsiyon ve aksesuarlara bağlı olarak elektrik modunda 54 ile 55 km menzil sağlayabiliyor. Menzil, kullanım koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

GELENEKSEL YEREL PRİZ İLE

7 saatten daha kısa sürede %100 veya 55 km elektrikli menzil elde edilebiliyor.

Otomobildeki opsiyon ve aksesuarlara bağlı olarak elektrik modunda 54 ile 55 km menzil sağlayabiliyor. Menzil, kullanım koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

YENİ ELEKTRİKLİ CITROËN Ë-C4

Yeni Citroën ë-C4 100% Elektrikli için birçok seçeneğiniz var:

  • Halka açık şarj 100kW: 30 dakikada %80 dolum.
  • Wall box 11 kW: 5 saat
  • Wall box 7.4 kW: 7.5 saat

ŞARJ SÜRENİZİ HESAPLAYIN

Çeşitli ayarlarla tahmini menzilinizi ve gerekli şarj süresini hesaplayın.