Voir le contenu
Cıtroën C4X

CITROËN C4 X VE ELEKTRİKLİ Ë-C4 X

Citroën C4 X ve Elektrikli ë-C4 X’i tüm detaylarıyla keşfedin. Fastback silüetinin zarafeti ve SUV otomobilin güçlü görünümünü birleştiren Citroën C4 X, benzinli ve elektrikli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle sunuluyor.​

ZARİF VE BENZERSİZ BİR TASARIM

Citroën C4 X ve Elektrikli ë-C4 X benzersizliğini fastback aracın zarif silüetini ve SUV otomobilin modern görünümünü birleştiren tasarımından alıyor. Citroën C4 X kendine özgü tasarım özellikleriyle C Hatchback araç segmentine yeni bir soluk getiriyor. Benzinli ve elektrikli motor seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun olan motoru seçebilirsiniz.

C4 X

  • 1.2 Puretech 100 HP benzinli motor ve MT6 manuel şanzıman ​

  • 1.2 Puretech 130 HP benzinli motor ve EAT8 otomatik şanzıman seçenekleriyle

Elektrikli ë-C4 X

  • 360km'ye varan menzil (WLTP döngüsüne göre)
  • 136 hp'ye eş değer 100 kW güç üreten motor
  • Karbon emisyonu olmadan sürüş keyfi sunmak için 3 farklı sürüş modu (Eko, normal, spor)

BENZERSİZ TASARIM

Citroën imzasına sahip iddialı ön tasarım

 

Citroën C4 X, girintili ön tasarımı ile segmentindeki diğer otomobillerden farklılaşıyor. Krom chevronlardan oluşan Citroën logosu, Citroën LED Vision aydınlatma teknolojisinin kullanıldığı çift yüksekliğe sahip ön farlar ile bütünleşiyor. Citroën LED Vision teknolojisi maksimum görüş sağlarken otomobilin teknolojik DNA’sını güçlendiriyor.

Dinamik tavan çizgisi

 

Citroën C4 X ve elektrikli ë-C4 X, 4.6m uzunluğu ve 2.67m dingil mesafesi ile Citroën otomobil ailesinde yerini alıyor. ​

 

Yüksekliğiyle SUV araç genlerini taşıyan C4 X’in dinamik tavan çizgisi ön camın üstünden bagaj kapağına kadar zarif bir şekilde uzanarak mükemmel bir fastback silüeti yaratıyor. C4 X’i yan profilinden incelediğinizde kusursuz akışı görebilirsiniz. ​

 

Fastback silüeti aerodinamik yapının da optimize edilmesini sağlar. 0.29 cx sürtünme katsayısı ile C4 X’in dinamizmini hissedebilirsiniz.

Yeni LED Arka Farlar

 

Ayırt edici yeni LED arka farlar, ön tasarımda yakalanan görünümü C4 X’in arka tasarımına da taşıyor. Özenle işlenmiş ayrıntılı hatlardan oluşan bagaj kapağından başlayan arka farlar, ok şeklinde arka kapılara kadar uzanıyor. Farların yerleşimi sayesinde C4 X’in dinamik görünümü güçleniyor.​

C4 X'İN RENGİNİ SEÇ

GERÇEK KONFOR

Citroën Elektrikli ë-C4 X ve C4 X’in iç kısmında sürücü ve yolcular,

Citroën Advanced Comfort® deneyimiyle eşsiz bir sakinlik hissinden, konfordan ve geniş alandan faydalanıyor.

Advanced Comfort Koltuklar

Citroën C4 X’in 15 mm özel takviyeli köpük ile donatılan geniş Advanced Comfort® koltuklar, tasarım, duruş ve sürüş konforu açısından eşsiz bir bütünlük sağlıyor.​

 

Isıtmalı ön koltuklar, masaj özelliği ile konfor hissini bir üst seviyeye çıkarıyor.​

 

Ön koltuklar gibi koltuk ısıtma özelliğine sahip geniş arka koltuklar kabin konforunun aracın her noktasında hissedilmesine olanak tanıyor.

Arka koltuklarda 198mm geniş diz mesafesiyle ferah bir alanın keyfini çıkarabilirsiniz. *​

 

* Isıtma ve masaj özelliği versiyona göre değişiklik göstermektedir.

Geniş bagaj kapasitesi

Citroën C4 X ve Elektrikli ë-C4 X’in 510 litre kullanım hacmine sahip ekstra geniş bagajı ile eşyalarınızı kolayca sığdırabilirsiniz. C4 X’in tasarım özellikleri sayesinde aracın önünden arkaya doğru akıcı bir şekilde uzayan tavan çizgisi, arka camın altına yerleştirilen menteşeler ile birleşerek bagaja erişiminizi kolaylaştırıyor.​

 

Bagaj tabanının altındaki ekstra alan sayesinde Citroën Elektrikli ë-C4 X’in şarj kablosu gibi ilave nesneleri uygun koşullarda taşıyabilirsiniz.

Kademeli hidrolik destekli süspansiyon sistemi®

Citroën’in öne çıkan Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi®,

Citroën C4 X ve Elektrikli ë-C4 X’te de yerini alıyor.​

 

Citroën’e özel ve yenilikçi süspansiyon sisteminde, mekanik stoperler yerine amortisör ve yay ile birlikte iki hidrolik stoper bulunuyor. Hidrolik stoperler, Citroën’e özgü «uçan halı» etkisini yaratıyor. Uçan halı etkisiyle etkisiyle otomobilinizin engebeli zeminlerden sarsıntısız bir şekilde geçtiğini hissedebilirsiniz.

ZEN SÜRÜŞ

Güvenlik ve sürüş destek sistemleri

Citroën C4 X ve Elektrikli ë-C4 X en güncel sürüş destek teknolojilerini içeren bir panel sunuyor. Gelişmiş teknolojilerle sürüş güvenliğini artırırken sürücü ve yolcular için stresi azaltıyor.

 

 

MOTORLAR

Benzinli, Dizel ve Elektrikli

Citroën Elektrikli ë-C4 X'in ana özellikleri:

  • 100kW (136 hp) elektrikli motor ve otomatik vites
  • WLTP standardına göre 360km'ye varan menzil
  • 100 kW’lık hızlı şarj (DC) ile 10 dakikada 100 km menzil

 

Citroën C4 X yüksek performansa sahip benzinli motor seçeneğiyle:

  • 1.2 Puretech 100 HP, Euro 6d, 6 ileri manuel şanzıman ve​
  • 1.2 Puretech 130 HP, Euro 6d, 8 ileri tam otomatik şanzıman seçeneğiyle

 
C4 X ile ilgili Citroën Mag yazılarını keşfedin

 
Hatchback ve SUV araç farkları nelerdir?​
Citroën C4 X, C Hatcback araç segmentiyle SUV araç özelliklerini bir araya getiriyor. Hatchback ve SUV otomobil özelliklerini Citroën Mag yazımızda bulabilirsiniz.
CITROËN C4 X ve ë-C4 X FİYATLARINI İNCELEYİN
RANDEVU AL
C4 X şimdi Citroën showroomlarında! 
Randevu Al
*Araçların teknik ve donanım özellikleri görseller ile farklılık gösterebilmektedir. Güncel donanım bilgileri hakkında bilgi almak için dijital katalog sayfamızı ziyaret edebilir veya yetkili satıcımız ile iletişime geçebilirsiniz.