Voir le contenu

ÜCRETSİZ CHECKUP HİZMETİ

Gerçekleştirilen Kontroller

Citroëninizin yağından lastiğine, freninden farına tam 36 farklı nokta kontrolünü Citroën Yetkili Servis güvencesiyle ücretsiz yaptırın, içiniz rahat olsun. Ücretsiz CheckUp hizmeti kapsamında model, yaş ve garanti durumundan bağımsız Citroëninizin detaylı tüm kontrollerini yetkili servislerimizdeki uzman ekibimiz gerçekleştirir.

Citroëninizin detaylı tüm kontrollerini yetkili servislerimizdeki uzman ekibimiz gerçekleştirir, size aracınızın mevcut durumu hakkında bilgiyi verir, yolunuza güvenle devam edebilmeniz için varsa yapılması gerekli işlemleri paylaşır. Kontroller sonrası yapılması için araç sahibine tavsiye edilen tüm işlemler ücrete tabidir. Araç sahibi onayı olmadan herhangi bir işlem yapılmaz.

 


CHECKUP HİZMETİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN KONTROLLER

CheckUp Hizmeti kapsamında gerçekleştirilen kontroller:

 

İÇ DONANIM: 1- Gösterge ekranındaki tüm bilgi / uyarı ışıkların kontrolü 2- Rölantide çalışırken motor sesi ve arıza ışıklarının kontrolü 3- Klima ve Isıtma sisteminin tüm fonksiyonelliğinin kontrolü 4- Tüm iç aydınlatma ve sinyal düzeneklerinin kontrolü 5- Bilgi eğlence / multi medya sistemlerinin tüm fonksiyonelliğinin kontrolü 6- Koltuk / Direksiyon simidi ısıtıcısının ve korna kontrolü 7- İç ve dış dikiz aynalarının sağlamlığı / İşlevsellik kontrolü 8- El freni ve ayak freni kontrolü 9- Kapı camları ve sunroof çalışma kontrolü 10- Debriyaj kavrama noktası kontrolü - (Manuel Şanzıman) 11- Şanzıman vites pozisyon kontrolü - (Tam&Yarı Otomatik Şanzıman)

 

DIŞ DONANIM: 12- Araç gövdesinde çizik / vuruk / hasar / korozyon kontrolü 13- Lastik hava basınçlarının (stepne dâhil) kontrolü 14- Tüm lastiklerin diş derinliği kontrolü (Yasal sınır minimum 1,6 mm.) 15- Uzaktan kumanda, merkezi kilit kontrolü 16- Ön ve Arka silecekler, cam yıkama sistemi kontrolü 17- Far, sinyal, park, stop, geri vites, plaka, vs tüm dış aydınlatmaların kontrolü

 

MOTOR BÖLÜMÜ: 18- Akü kutup başı bağlantıları ve test cihazı ile kontrolü 19- Soğutma suyu seviyesi ve antifriz derece kontrolü 20- Klima sistemi ve bağlantı borularının görsel kontrolü 21- Fren hidroliği seviyesi ve derece kontrolü 22- Direksiyon sistemi bağlantıları ve servo yağ seviye (varsa) kontrolü 23- Ön cam ve far yıkama tertibatı ve sıvı seviye kontrolü 24- Motor yağ seviyesi kontrolü 25- Motor bölümü tahrik kayışlarının görsel kontrolü 26- Motor bölümü kablo tesisat ve genel durum kontrolü

 

ALT BÖLÜM: 27- Aracın alt bölümünde hasar / korozyon görsel kontrolü 28- Motor bölümünde sıvı kaçak, sızıntı ve bağlantı kontrolü 29- Şanzıman bölümünde sıvı kaçak, sızıntı ve bağlantı kontrolü 30- Fren boru ve hortumlarının serimi, hasar durum kontrolü 31- Ön ve arka fren balatalarının kalınlık kontrolü 32- Yakıt boru ve hortumlarının serimi, hasar durum kontrolü 33- Tekerlek bağlantı rotları ve direksiyon kutusu kontrolü 34- Egzoz sistemi bağlantıları ve hasar durum kontrolü 35- Ön salıncak, aks ve süspansiyon bağlantıları ve yağ kaçak kontrolü 36- Arka dingil ve süspansiyon bağlantıları ve yağ kaçak kontrolü.

* CheckUp Hizmeti tüm Citroën yetkili servislerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Kontroller sonrası yapılması için araç sahibine tavsiye edilen tüm işlemler ücrete tabidir. Araç sahibi onayı olmadan herhangi bir işlem yapılmaz.