Voir le contenu

CITROËN CXPERIENCE KONSEPT

Paris Otomobil Fuarı'ndan bir ay önce tanıtılan CXPERIENCE konsept otomobili, markanın büyük hacimli hatchback segmentindeki varlığını somutlaştırıyor. Kendine özgü gövde tasarımı ile bu yeni ve çarpıcı konsept, Citroën Advanced Comfort® programının avantajlarını bünyesinde barındırıyor.

YATAY ÇİZGİLER

Yenilikçi hatchback 4,85 m uzunluğa ve 2 m genişliğe sahip. Alçak tavan (1,37 m yükseklik) ve kısa çıkıntılar (3 m dingil mesafesi), CXPERIENCE konsept otomobilinin akıcı hatlarına katkıda bulunuyor. Efsanevi marka logosu farlara kadar uzanan krom çıtasıyla otomobilin genişlik algısını güçlendiriyor.

V şeklindeki gündüz sürüş farları (DRL) araca ileri teknolojik bir görünüm kazandırıyor Zarif bir şekilde konumlandırılan sinyaller 3 mm genişliğinde ince şeritlerden oluşuyor. Işık imzası, her iki yanda ve daha aşağıda konumlandırılan üç LED yönlü farla tamamlanıyor.

ÇAĞDAŞ İÇ TASARIM

Tek kollu direksiyon markanın geçmişine atıfta bulunurken yatay tasarımlı ön konsol havada süzülüyor gibi görünüyor.

Sağ arka kapıdan sol arka kapıya tek parça halinde uzanan yontulmuş, boru şeklinde bir oyuntu üç boyutlu bir görünüme oluşturuyor. Bu, alan ve ferahlık hissini güçlendiriyor.

Yastıklı efektli sarı örgü kumaşla kaplanan koltukların tasarımına büyük önem verildi. Koltuk sırtlıkları ön konsolda olduğu gibi açık tonlarda ceviz ağacından oluşuyor.

BEDEN VE ZİHİN SAĞLIĞI

"Tamamen yolcuların rahatına odaklanan bu büyük hacimli üst düzey hatchback, hem sürücü hem de yolcular için gelişmiş bir konfor seviyesi sunuyor.

Konfor, her zaman Citroën ile özdeşleşen bir kavram oldu ve "Citroën Comfort" gerçek bir marka imzası haline geldi.

Citroën Advanced Comfort® programının bir başka parçası olarak ışığa verilen önem kabin içi rahatlığa katkı sağlıyor. Geniş camlar ve otomobilin tamamı boyunca uzanan iki adet cam tavan aydınlık ve havadar bir yaşama alanı sağlarken kabinin "İyi hisset" ortamını destekliyor.

CITROËN ADVANCED COMFORT® PROGRAMI

Citroën Advanced Comfort® programı, CXPERIENCE konsept otomobilinin tasarımının temelini oluşturuyor ve modern vizyonu ve tasarımdaki uzmanlığı ile Citroën'in daha fazla konforu nasıl sağladığını gözler önüne seriyor.

Bu konsept bugün gelinen noktada aydınlık, alan, ergonomi ve bağlanabilirlik gibi bir dizi kriteri bünyesinde barındırıyor. Tüm bu kriterler beden ve zihin sağlığına katkıda bulunurken ve CXPERIENCE konsept otomobiliyle gelişmiş bir bağlanabilirlik deneyim paylaşımı teşvik ediyor.

DAHA FAZLA PAYLAŞIM

Citroën CXPERIENCE konsept otomobili bağlanabilir ve aynı zamanda keyifli ve konforlu bir deneyim sunuyor. Sürücü ve yolcuların dijital dünyalarında süreklilik sağlamak üzere tasarlanan sezgisel bir insan-makine arayüzü ile en yeni akıllı teknolojiler basit ve kolay bir kullanım sunuyor.

19 inçlik dikdörtgen dokunmatik ekran, ön konsolun ve orta konsolun ana odak noktasını oluşturuyor ve klima, sürüş yardımcıları, navigasyon ve medya kaynakları gibi araç içi işlevleri yönetmek için kullanılıyor. Dokunmatik ekran birkaç parçaya bölünerek sürücü dışında yolcuya da önem verilen önemi gözler önüne seriyor. Ekran, kullanım şekline bağlı olarak 1/3 – 2/3 veya 2/3 – 1/3 veya tam ekran modunda yapılandırılabiliyor.

HİBRİT TEKNOLOJİSİ

"Akıllı teknolojilere verilen önem rahat ve akıcı bir sürüş sunan şarj edilebilir hibrit çözümde de kendini gösteriyor. Benzersiz sürüş deneyimi vaat eden CXPERIENCE konsept otomobili, verimli performans, güç ve çok yönlülük vaat eden şarj edilebilir hibrit güç-aktarma sistemiyle donatılıyor.

CXPERIENCE konsept otomobili 150 ila 200 hp farklı güç versiyonlarına sahip olan benzinli motor ve 80 kW'a kadar ek güç kullanıma sunan elektromotorla son derece dinamik bir performans sunuyor. Cxperience konsept otomobili tamamen elektrikli modda şehir içinde 60 km'ye kadar hiç emisyon üretmeden yol alabiliyor."