Voir le contenu

Citroën Ami One Konsept: ŞEHİR İÇİ MOBİLİTEYE YENİ BİR BAKIŞ

1919'dan bu yana, Citroën tarihi markanın yenilikçi araçlar yaratarak ikonik hale gelme becerisini yansıtıyor. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda, Citroën herkes için erişilebilir olmayı hedefleyen şehir mobilitesi yaklaşımını sundu.

CITROËN KARAKTERİ

Tamamen elektrikli sürüş özelliği ile çevre dostu bir ulaşım çözümü olan AMI, trafiğin yoğun yaşandığı şehir merkezlerine özgürce seyahat olanağı sunuyor. AMI, güncel ve gelecekteki kentsel kısıtlamalara cevap veren yeni bir ulaşım çözümü. Tamamen elektrikli güç aktarma teknolojisi, tamamen sessiz bir sürüş sağlıyor. Fransızca kelime anlamı arkadaş olan AMI, çevreci teknolojisi ve pratik kullanımı ile şehir trafiğinde mükemmel yol arkadaşınız.

SON DERECE KOMPAKT

2,41 m uzunluğu, 1,39 m genişliği ve 1,52 m yüksekliği ile AMI %100 Elektrikli, son derece kompakt boyutlara sahip ve bir park boşluğunun sadece yarısını kaplıyor. 7,2 metre dönüş çapı şehir içindeki zorlu manevraları kolaylaştırıyor.

ÖZGÜN ÖN TASARIM

Ami One Konsepti, Cxperience konseptinden esinlenen seçkin Y şekilli farlar sayesine modern bir ön tasarım taşıyor. Kişiselleştirme paketleriyle kullanılan renkler ve ortaya yerleştirilen iki boyutlu logo tasarımı daha eğlenceli hale getiriyor.

AKILLI TASARIM

AMI %100 Elektrikli, sınırlı sayıda simetrik parçadan (tamponlar, sürücü tarafında arkadan menteşeli kapı, akıllı eşya koyma yeri, gibi) oluşan akıllı bir tasarıma sahip.

ÖZGÜR

Citroen AMI, 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor. Dengeli yapısı ve 45 km/s maksimum hızı ile AMI, şehir içi kullanımlarda güven veriyor ve kolay bir kullanım sunuyor. Eğlenceli etkinlikler için gençler, kısa geziler için genç yetişkinler veya hareketli bir hayatı olan yaşlılar tarafından kullanılabiliyor.

%100 ELEKTRİKLİ

Citroen AMI'yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V), tıpkı bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar gibi takmak yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen AMI ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor. Tamamen elektrikli sürüş özelliği ile çevre dostu bir ulaşım çözümü olan AMI, trafiğin yoğun yaşandığı şehir merkezlerine özgürce seyahat olanağı sunuyor. Tamamen elektrikli güç aktarma teknolojisi, tamamen sessiz bir sürüş sağlıyor.

ZEKİ

AMI %100 elektrik, akıllı telefonunuzu bağlamak üzere direksiyonun sağ tarafında bir USB bağlantı noktası bulunuyor. DAT@AMI bağlantılı terminali üzerinden My Citroën uygulamasını kullanarak tüm verileri (güncel sürüş menzili, kilometre, vb.) görüntüleyebilir ve yakındaki halka açık şarj istasyonlarını bulabilirsiniz.

KULLANIŞLI İÇ MEKAN

Citroën Ami'nin kabini geniş ve fonksiyonlu. Sabit yolcu koltuğu ve kaydırılabilir sürücü koltuğu asimetik olarak konumlandırılarak daha geniş bir alan ve hareket kolaylığı sağlıyor. Saklama alanları kabinin her alanını kullanabilmek adına zekice tasarlandı.

SAKLAMA ALANLARI

Citroën Tasarım ekipleri yolcu tarafında kabin bagajı ve çantalar için özgün bir saklama alanı tasarladı. Arka kısımda, katlanabilir sürücü koltuğu üzerinden erişilen bir platform sayesinde ek bagajlar için alan açıldı. Bu alanda ayrıca Güvenlik Kutusu da bulunuyor.