[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]

CITROËN'İN İLK "PLUG-IN HIBRIT" ARACI

KONFOR SINIFI BİR SUV

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konsepti, lansmanı 2020 olarak planlanan Yeni Citroën C5 Aircross SUV'un plug-in hibrit versiyonunun habercisi olarak şimdiden karşımızda. Kendisi, Citroën’in ilk plug-in hibrit aracı olmakla birlikte markanın "Düşük Salınımlı Araç" atağındaki ilk modeli. Marka 2020 yılı ile birlikte her yıl yeni bir "Düşük Salınımlı Araç" lanse etmeyi planlıyor. Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konsept, hem günlük kısa sürüşlerde elektrikli sürüşün faydalarını, hem de uzun menzilli yolculuklar için içten yanmalı motor avantajlarını birleştirerek "ikisi bir arada" bir araç arayan müşterilere hitap eden çok yönlü bir araç.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konseptinin gelişmiş PHEV (plug-in-hybrid elctric vehicle / dışarıdan şarj edilebilir hibrit elektrikli araç) teknolojisi, Citroën Advanced Comfort® kavramına da yeni bir boyut ekliyor: Her ikisi de EAT8, 8 ileri tam otomatik elektrikli şanzıman ile uyum içinde çalışan biri elektrikli ve diğeri içten yanmalı iki motor kombinasyonu sayesinde, uzatılmış bir menzilin özgürlüğü veya ZEV (Zero Emission Vehicle / Sıfır Salınımlı Araç) modunda dingin bir sürüş yapabilmenin keyfi...

VİDEO İLE KEŞFET

Mobilite_18.045.001_597X550

RAHAT, UZATILMIŞ VE VERİMLİ HAREKETLİLİK

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konsepti ile, tam-elektrikli moddayken dış dünyadan izole edilmiş olursunuz. Üst seviye akustik konforuna sahip kabin, içindeki yolcuları dinlendirici bir ortamla sarmalarken, rahatsız edici tüm dış etkenleri filtreleyerek dışarıda bırakır. Bu araç her tür kullanım amacına uygun bir çözüm sunmaktadır. Hibrit yapı, "Sıfır Salınımlı Araç" modunda 50 km'ye kadar hiç CO2 emisyonu üretmeden yolculuk yapmayı, elektrikli modda ise bir çok günlük ihtiyacı kapsayabilecek 135km'ye kadar yol almayı olanaklı kılar. Yani her iki tarzın da tadını çıkarabilirsiniz: Günlük gidiş-gelişler için ideal menzil ve daha uzun rotalar için içten yanmalı bir motor. Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konsept, 8 ileri tam otomatik EAT8 şanzıman ile eşleştirilmiş ödüllü PureTech 180 (€6.3) motor ve bir de 80kW elektrik motoru ile donatılmıştır. Burada EAT8 şanzıman; "optimize edilmiş vites değiştirme" ve aracı fren pedalı kullanmadan yavaşlatmaya yarayan "Fren" modu olmak üzere iki yeni gelişme sunmaktadır.

KOLAY KULLANIM

Araç elektrikli ve içten yanmalı motorları otomatik olarak yönetmektedir, bununla beraber isterseniz sürüş modunuzu dilediğiniz gibi seçebilirsiniz: konsolun ortasında kolayca erişebileceğiniz bir seçici yardımı ile, ZEV (Sıfır Salınımlı Araç), Hibrit veya Spor.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konsept aracı ile, özel tasarlanmış ayrı gösterge paneli sayesinde Sürücü-Araç arayüzlerinin kullanımı son derece kolaydır (güç seviyesi, elektrik ve yakıt göstergeleri, elektrik ve içten yanmalı modda menziller, bir enerji akış diyagramı ve aynı zamanda, -şarj esnasında- kalan şarj süresi, menzil, geri kazanılmış batarya şarjı ve hayatı kolaylaştıracak diğer bilgiler...). 8" kapasitif dokunmatik ekran hibrit aktarma organlarına özel tasarlanmış bir çok fonksiyon sunar (enerji akış diyagramı, tüketim istatistikleri, Eko-destek vb.) Ayrıca MyCitroën uygulaması şarj planlaması, batarya şarj seviyesi gibi faydalı bilgiler sunar.

Şarj süresi sıradan bir prizde "akşamdan sabaha", özel 32A Şarj İstasyonu'nda 2 saatte tamamlanacak şekilde optimize edilmiştir. Ergonomik ekipman sayesinde şarj işlemi son derece basittir.
IHM_18.045.004_597X500
Annonciateur_18.045.003_597X500

GENİŞLETİLMİŞ BİR "DÜŞÜK SALINIMLI ARAÇLAR" ÇEŞİTLİLİĞİ

Müşteri kullanım alışkanlıklarından esinlenilerek piyasaya sunulan elektrikli hareket kabiliyeti

Citroën’in arzusu piyasaya sunduğu Düşük Salınımlı Araçlar'daki çeşitliliğini genişleterek günümüzde yaşanan enerji kullanımındaki değişim içindeki ilk oyunculardan biri olmak. Halihazırda marka çeşitli müşteri gruplarının ihtiyaçlarını hedefleyerek farklı pazarlarda bir dizi elektrikli araçlar sunmakta: E-Berlingo, C-Zero ve E-Mehari.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid konsept ile Citroën "değişim"i 2020 yılı ile birlikte içinde içten yanmalı motorlar, elektrik destekli araçlar, tam-elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçların bir arada sunulduğu daha da geniş bir ürün gamına taşıyor. Yeni Citroën C5 Aircross SUV'un gelecek PHEV (Plug-in hibrit elektrikli araç) versiyonu markanın 2020'de ilk "dışarıdan şarj edilebilir hibrit elektrikli aracı" olacak. Bu araç aynı zamanda markanın 2023'te araçlarının %80'ini ve 2025'te %100'ünü elektrik olarak sunma sürecindeki ilk basamağa da işaret ediyor. Yeni Citroën C5 Aircross SUV'la başlayarak markanın tüm modellerinin elektrikli versiyonlarının da sunulabilir olması planlanmış durumda.
Top