Voir le contenu

AG2R CITROËN TEAM

Bisiklette Önemli Bir İş Birliği

Citroën, 100 yılı aşkın bir süredir müşterilerinin günlük yaşamlarına ve ulaşımlarına katkıda bulunan benzersiz bir başarı öyküsü inşa etti. Citroën, Ocak 2021'de AG2R LA MONDIALE ile birlikte Vincent Lavenu'nun ekibinin ortağı ve sponsoru oldu. Ortaklık benzersiz imzası “Farklı seyahat edelim-(“Roulons autrement”) ile güçlü mesajlar veriyor.

CITROËN

Popüler Bir Marka

Citroën, kurulduğu günden bu yana insanlara yakın, popüler bir marka oldu. Bisiklete binmek bu yakınlığı mükemmel bir şekilde somutlaştırıyor. Dünyanın birçok ülkesinde her yaştan çok sayıda insanı bir araya getiriyor.

Bu nedenle Citroën'in bisikletle ilgilenmesi çok doğal.

AG2R LA MONDIALE

Vincent Lavenu Ekibinin Uzun Soluklu Ortaklığı

AG2R LA MONDIALE, eski adıyla AG2R Prévoyance, 23 yıldır Vincent Lavenu ve ekibiyle birlikte çalışıyor.

Citroën'in ortak olmasıyla, Ocak 2021'den bu yana AG2R CITROËN TEAM olarak adlandırılan ekibin tarihinde yeni bir sayfa açıyor.

AG2R CITROËN TEAM

Uluslararası Boyuta Sahip Fransız Ekip

"AG2R CITROËN TEAM; 17 Fransız, beş Belçikalı, iki Lüksemburglu, iki İsviçreli, bir İtalyan, bir Fin, bir Avustralyalı ve bir Amerikalı olmak üzere sekiz farklı milletten 30 bisikletçiden oluşuyor:

Citroën'in cüretkarlık, performans ve yakınlık gibi değerlerini paydaşları dışında bisiklet tutkunlarıyla da paylaşıyor.

Yeni ortaklık, sürecin yeni bir aşamaya geçmesini ve ekibin World Tour'un en önemli yarışlarına katılmasını sağlayacak."

EŞSİZ VE CESUR BİR FORMA

Ekip İçin Yeni Bir Görsel Kimlik

AG2R CITROËN TEAM ekibinin yeni görsel kimliğinin oluşturulması, Citroën, AG2R LA MONDIALE ve Vincent Lavenu ekiplerinin işbirliği ile hayata geçirildi. Proje beş ay sürdü.

Formanın tasarımı, sadece markaların bir araya gelmesini simgelemekle sınırlı kalmıyor. Peloton içerisinde öne çıkacağı kesin olan güçlü ve benzersiz bir görsel yaklaşımı seçmek taraflar için gerçek bir meydan okuma oldu. Ortakların ortak cesaretini, ittifakı ve hırslarını mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

YOLLARDAKİ CITROËN ARAÇLARI

Sürücüleri Desteklemek İçin
AG2R CITROEN TEAM'e en güncel Citroën araçlarından oluşan bir filo eşlik ediyor. Citroën C5 Aircross SUV ve Citroën SpaceTourer XL SUV dışında diğer yeni modelleri de yıl boyunca yanlarında görebileceksiniz.

EĞİTİM PROGRAMI

Sporda ve i̇nsani̇ düzeyde bi̇r başari

Vincent Lavenu'nun ekibinin eğitim programı 20 yıldır, yetenekleri belirliyor, onları eğitiyor ve büyümelerine ve geleceğe hazırlanmalarına yardımcı oluyor. Üç ana hedefi bulunuyor: sporcuların rahatıı, bisiklet sporunun gelişimi ve sportif başarı. Program şu anda aşağıdakileri içeriyor:

  • AG2R CITROËN U19 TEAM, Voiron'daki (Isère) genç takım,
  • AG2R CITROËN U23 TEAM, Chambéry'deki (Savoie) yedek takım.

Eşsiz bir modele dayanan eğitim programı, en iyi Fransız ve uluslararası adayların üst düzey spor ile yüksek öğrenim arasında seçim yapmalarını gerektirmiyor.