[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]
coureeges.jpg

CITROËN E-MEHARI styled by Courrèges konsept otomobili

Citroën, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı'nda E-MEHARI "styled by Courrèges" konsept otomobilini tanıttı. %100 elektrikli dört dörtlük bu otomobilin pozitif enerjisi Fransız tasarımı iki mücevherinin imzasını taşıyor.


E-MEHARI STYLED BY COURRÈGES

Courrèges tasarımlı Citroën E-MEHARI konsept otomobili, vizyon sahibi ve efsanevi iki Fransız markasının buluşmasını temsil ediyor: Citroën ve Maison Courrèges. Méhari'nın Mayıs 1968'deki lansmanından yaklaşık 50 yıl sonra, E-MEHARI Aralık 2015'te tanıtılmıştı. Gerçek bir özgür ruh olan bu eğlenceli ve modern, %100 elektrikli 4 kişilik cabriolet, Citroën'in benimsediği yaratıcılık, özgürlük ve iyimserlik değerlerinin canlı bir kanıtını temsil ediyor.

Diğer yanda, Maison Courrèges ve tasarımları moda dünyasında gençlik ve özgürlük ruhuyla devrim yaratıyor.Tarih boyunca birbirine yakın ve tamamlayıcı olan bu iki yaratıcı dünya birlikte yeni bir sayfaya imza atmaya karar verdi. Bu yeni beraberlik, Citroën E-MEHARI "styled by Courrèges" konsept otomobiliyle ile vücut buldu.

757x426_News_Courrèges.jpg

Çağdaş tasarımın en zorlu görevi; estetikliği, pratikliği ve sürüş keyfini birlikte sunmaktır. İki marka yeni formlar yaratma arzusuyla geleceğin malzemeleri üzerinde çalışırken, gerçek hayattan, eğlenceden ve şiirsellikten esinleniyor.

Courrèges imzalı Citroën E-MEHARI, E-MEHARI'nin kapılarının tasarımını koruyarak oluklarıyla orijinal Méhari karoserinin dalgalanmalarına göz kırparken, baş döndürücü bir beyaza bürünüyor. Beyaz konsept otomobilinin sadece karoserinde değil, dört tekerleğinde de zarafetle kullanılıyor.

757X426_News_Courrèges2.jpg

Araç içerisindeki mutlak bir konfor ve ayrıcalık arayışıyla, beyaz derinin kapı panelleri ve ön göğsün yanı sıra mimari kare formlarla yeniden çalışılan arka koltuk sırasında kullanılmasıyla otomobile ayrı bir değer katılıyor.

Kapı kolları aynı Beyaz/Turuncu renk kombinasyonuyla bezenirken, direksiyon simidinde benzersiz, tek kollu ve tek renkli tasarımı benimseniyor.

Top