[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]
TUBIK

TUBIK


TUBIK

YOLCULUĞA YENİ BİR ANLAM VERMEK...

Günümüzde, yolculuk süresi mesafeden daha önemlidir. Bunu yansıtan Tubik, yolculuklara yeniden anlam vermek üzere tasarlanmış bir konsept araçtır.

GEÇMİŞİ SELAMLAYAN BİR STİL...

Citroën’in iyi tanınan sevgiyle “TUB” olarak anılan Tip H modelinden esinlenilerek, marka tasarım ekipleri Tubik'e farklı, sıradışı stile sahip, renkli ve eltellektüellik ve konfor açısından en yüksek standartlara sahip bir imaj vermişlerdir.
Meşhur atasının spor görünümüne benzer olarak (2.08m genişliğinde, 2.05m yüksekliğinde, 4.80m uzunluğunda), Tubik de dokuz kişi taşıyabilir.

Concept-car Citroën Tubik - Une silhouette en clin d'œil...

… DÜNYAYA AÇILIN

Concept-car Citroën Tubik - … Ouverte sur le monde

Basit ve çekici dış yüzeyi ile yaşam alanına erişim sağlayan geniş tek-yönlü panoramik ön cam açıkça göze çarpar.
Sürücü kapısı arkaya doğru açılırken, yan kapılar aracın kenarının tamamı boyunca serbest bir daire çizerek açılır.

YARATICI …

Tubik'in tekerinin arkasına geçtiğiniz zaman, sürücü mahallinin çevresinde tasarlanmış bir yüksek-teknoloji dünyasına girersiniz.
Bu alan, şeklini Citroën tasarımcılarının “cyclotron” olarak adlandırdıkları bir sistemden almaktadır, tek bir bakışta görebileceğiniz koltuk grupları, pedal düzeneği, direksiyon simidi ve dairesel koltuk-arkası ekran.

Concept-car Citroën Tubik - Créative…

...TEKNOLOJİ

Concept-car Citroën Tubik - … Technologie

Koltuğa oturduğu zaman, sürücü bir parmak izi tanıma sistemi ile tanınır. Çevresinde, koltuk-arkası ekranlarda ve direksiyon simidinin ortasına yerleştirilmiş ekranda, navigasyon için gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.
Aracın arkasında neler olup bittiğini görmek için, geri vites ve geri görüş kameralarından resimler gösteren bri ekran bulunmaktadır.

.

Yakıt tüketimini optimum düzeye getirmek için Tubik'te çok düşük sürtünme direncine sahip uzun ve dar lastikler ile 22-inç jantlar kullanılmıştır.

Concept-car Citroën Tubik - Roues 22 pouces

Tubik'te, görüş açısını sabit tutmak için gerçek-zamanlı olarak aracın yüksekliğini kontrol eden bir teknoloji olan hidro-aktif süspansiyon kullanılmıştır.
Aerodinamik performansı arttırmak ve yakıt tüketimi ile CO2 emisyonlarını düşürmek için, yüksek hızlarda araç otomatik olarak alçaltılır.

Concept-car Citroën Tubik - Suspensions hydractives
Top