[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]
1800x681-Hypnos.jpg

HYPNOS

HYPNOS

YARATICILIK VE TEKNOLOJİLER

Seçkin ve özgün bir cross-over araç olan Hypnos, yolcular için anlaşılması zor ama güçlü motorlu araç heyecanını yaşatmak için, çevreye saygı duyarak bir dizi yaratıcı teknolojiler ile performansı bir araya getirmektedir.

YENİLİKÇİ, SEÇKİN GÖVDE HATLARI

Hypnos, hem düzgün hem de akıcı, dinamik, oyulmuş gövde hatları ile olağanüstü seçkinlik ve kuvveti ifade etmektedir:

- göze çarpan tekerlek bombeleri
- düzgün hatlara sahip motor kaputu 
- yükseltilmiş bel çizgisi.

Hypnos’un parlak görünümü, ışığa bağlı olarak yoğunluğu değişen derin radyan gri kaporta ile vitrine konmaktadır.

Concept-car Citroën Hypnos - Une silhouette innovante et racée

YENİLİKÇİ MİMARİ

Hypnos Accessibilité

Erişilebilirlik

Atkaya doğru açılan kapılar inip-binmeyi kolaylaştırırken, arka kısımda bulunan kargo kapısı bağaja engelsiz erişim sağlar.
Estetik görünümünlerinin yanı sıra, açılabilir bu paneller aracın işlevselliğine artı değer katar ve uzun-mesafe yolculuk aracı olarak aracın kimliğini vurgular.

Concept-car Citroën Hypnos - Habitacle

Kabin

Yolcu alanında prizma-şekilli bileşenlerden imal edilmiş, sırtın alt ve üst kısımlarına masaj yapmak üzere istenildiği zaman şişirilip indirilebilecek dört koltuk bulunmaktadır. Eşsiz bir düzende merkezi helisin her iki tarafına yerleştirilmişlerdir.

YARATICI BİR İÇ ORTAM

Concept-car Citroën Hypnos - Un espace intérieur créatif

İç ortamdaki gökkuşağı tonları, derin gri karoseri ile dramatik bir kesişme sağlamaktadır.
Hypnos'un mükemmel bir araç olduğunu onaylayan bir şekilde, entellektüel kabinde mutlak bir konfor ambiyansı yaratan, deri ve fırçalanmış alüminyum gibi en üst kalite malzemeler bulunmaktadır.

GERÇEK SÜRÜŞ HİSSİ

Concept-car Citroën Hypnos - Fonction boost

Takviye fonksiyonu

Eğer sürücü ayağını gaz pedalında tutarsa, takviye fonksiyonu yanmalı motor ile elektrik motorunun torklarını birleştirme işlemini başlatır. Hypnos, 0'dan 100 km/h hıza 9.4 saniyede ulaşır ve kalkıştan sonra 1,000 m yolu 31 saniyede alır.

Concept-car Citroën Hypnos - Suspension hydraulique

Hidrolik süspansiyon

Hypnos, üçüncü-nesil hidrolik süspansiyona sahiptir. Bu teknoloji, yolcu konforunda en yüksek standartları bir araya getirir.

Concept-car Citroën Hypnos - 4x4

4x4

Yol tutuşunun düşük olduğu ve güçlü sürüş hakimiyeti gerektiren durumlarda, arkada elektrik motorunu kullanarak araç dört-çekiş moduna geçer. Böylece sürüş hakimiyeti iyileşir ve her türlü yol tutuş koşullarında Hypnos'un potansiyelinin tamamının kullanılması sağlanır.

DİZEL HİBRİD TEKNOLOJİSİ

Hypnos'un akıllı tasarımı, altı-vitesli elektronik şanzıman sistemine sahip 200 bph üreten 2l HDi DPFS dizel motoru, arka aksta bulunan 50 bhp üreten bir elektrik motoru ile bir araya getirmektedir.
Concept-car Citroën Hypnos - Zéro Emission Vehicule

Sıfır Emisyonlu Araç

Bu dizel hibrid teknolojisi ile Hypnos, çevreye saygı göstermektedir. Özellikle tamamı-elektrikli ZEV (Zero Emission Vehicle - Sıfır Emisyonlu Araç) modunda bu durum doğrulanmaktadır.

Concept-car Citroën Hypnos - Stop&Start

Stop&Start

Hypnos aynı zamanda, yoğun trafikte veya aracın durması halinde motoru durduran, yüksek-güçlü Stop - Start teknolojine de sahiptir (kombine çevrim boyunca 4.5l/100 km yakıt tüketimi, 120g/km CO2 emisyonu).

Top