Voir le contenu
SUV Araç Rotaları

 
Citroën SUV Araç Rotaları

Doğada macera ve adrenalin tutkusunu yaşamak isteyen için araçla seyahat heyecan verici bir deneyimdir. Türkiye'de 4 mevsimin yaşandığı zengin coğrafyayla benzersiz parkurlar yer alır. Düz zeminler için üretilen otomobillerin giremediği rotalara kolaylıkla giren araçlar, büyük su birikintileri, çamur, çukur ve tepelere rahatlıkla girerek unutulmaz bir macera yaşatır.

 

Şehir trafiğinden uzaklaşmak ve yoğun iş yaşantısının stresini bir tarafa bırakmak isteyenler için cam bir cennet olan ülkemizde henüz keşfedilmemiş pek çok SUV araç rotası bulunur. Hal böyle olunca onlarca yol rotası arasından seçim yapmak ve rotanın hakkını vermek sanıldığından daha zor olabilir. Ekstrem spor olarak görülen ve kum, çamur, su yatağı, çakıl gibi faktörlerin yer aldığı bu rotalar, aksiyon ve heyecan dolu anlar yaşatarak sürücülere eşsiz bir keyif verir. Hayalinizdeki seyahati  en kusursuz şekilde yaşamak ve unutulmaz bir seyahat planlamak adına sizin için Türkiye’nin eşsiz SUV araç rotalarını derledik. İster Karadeniz, ister Ege gezi rotalarının keşfedilmemiş güzergahları... İşte Citroën C5 Aircross ya da Citroën C3 Aircross ile keşfedebileceğiniz heyecan ve aksiyon dolu 5 SUV araç rotası…

Kaz Dağları Rotası: Yeşil Manzaralara Açılın

Dünyanın en yüksek oksijen depolarından biri olan ve Türkiye’nin akciğerleri olarak da adlandırılan Kaz Dağları, eşsiz tabiatı ve zorlu rotaları ile en gözde lokasyonlardan biri haline geliyor. Kaz dağları gezi rotası ile yeşillikler içinde tertemiz bir hava eşliğinde unutulmaz bir yolculuk yapmaya hazır olun! 

 

Adrenalini sonuna kadar hissettiren bir engebeli araziye sahip olan Kaz Dağları, adrenalin tutkunlarının da en sevdiği rotalar arasında yer alıyor. Kaz Dağları’nda keyifli bir sürüş gerçekleştirirken maceracı yönünüzü besleyebilir, enfes tabiatı sayesinde ruhunuzu doyurabilirsiniz. SUV araç rotaları içinde en çok tercih edilenlerden biri olan Kaz Dağları milli parkına yolculuk yaparak nefis ve tertemiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Ormanın çeşitli alanlarında bulunan zorlu parkurlara çıkabilir, farklı doğa sporlarına da keyifli yolculuğunuzda zaman ayırabilirsiniz. Kaz Dağları’nın eteklerinden zirvesine dek uzanan yolculukta bilinen pek çok rotayı keşfedebilir, henüz bakir olan alanlarında keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kaçkar Dağları Rotası: Sisli Dağ Manzaralarında Sürüş Keyfi

Türkiye gezi rotaları denilince akla ilk gelen yerlerden biri şüphesiz Kaçkar Dağları! SUV araçla da gezilebilecek en zorlayıcı ve macera dolu bir yer olan Kaçkar Dağları, engebeli arazisi ile hem zorlu hem de bir o kadar keyifli rotada yer alıyor. Birbirinden güzel manzaralar eşliğinde kamp yapabileceğiniz lokasyonda aracınızı bir kenara çekerek benzersiz doğanın da tadını çıkartabilirsiniz. Çetin coğrafyasıyla adrenalin tutkunlarının her zaman dikkatini çeken ve vazgeçilmez rotalarından biri olan Karadeniz, tesisleşmesinin artmasından dolayı da SUV araçları ile eğlenceye doymak isteyenlerin de dikkatini çekiyor. 

 

Bu Karadeniz rotasında, Kaçkar Dağları’ndan Artvin ve Rize yaylalarına dek uzanan macera dolu yollarda unutulmaz bir deneyim yaşamanız mümkün. Doğayla en çok iç içe olan ve en yeşil manzaralara şahitlik edebileceğiniz Kaçkar Dağları rotası sisli dağ manzaralarıyla sürüşünüzü çok daha keyifli bir hale getirecek. Yeşilin her tonunu barındıran güzergahta yaylaların engebeli ve eğimli yapısı nedeniyle tehlikeli bir rota olsa da heyecan severlerin yüzünü en çok güldüren yerler arasında yer alıyor. Yemyeşil ormanlarla kaplı bu bölgede hem su geçişi, hem ormanlar hem de tırmanış imkanı sunan SUV araç rotaları bulunuyor. Unutulmaz bir sürüş keyfi yaşamanın yanı sıra güzergahta imkanların son zamanlarda oldukça gelişmiş olmasıyla da en iyi tatil rotalarınız arasında yer almaya şimdiden aday!

Toros Dağları Rotası ile Adrenaline Hazır mısınız?

Isparta’dan Antalya’ya doğru devam eden yolculuğunuzda sizi cezbedecek ve seyahatinizi en keyifli hale getirecek rotalardan biri elbette Toros Dağları rotası... SUV araç rotaları arasında macera severlerin en sevdiği güzergahlardan gibi olan Toros Dağları’nda tabiatın güzelliğinden etkilenmemek elde değil. Türkiye, kuzeyinden güneyine SUV araçlar için adeta bir cennet, desek yanılmış olmayız. Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde Antalya ilinden Kaş’a dek uzanan yollar, SUV araç tutkunlarının en sevdiği güzergahlar arasında yer alıyor. 

 

Toroslardan başlayıp bu harika rotanıza Belemedik Tabiat Parkı’nı da dahil ederek engebeli sürüş keyfinize devam edebilirsiniz. Güzergah üzerinde yer alan pek çok yaylayı keşfedebilir, zorlu yolları SUV aracınızla rahatlıkla geçebilirsiniz.  Aynı zamanda Fethiye’den Patara’ya dek uzanan bir yola ev sahipliği yapan bu lokasyon, orta zorlukta bir sürüş deneyimi de yaşatır. Toroslar’ın eteklerinde macerayı en yüksek düzeyde yaşarken Akdeniz’in kusursuz manzarası eşliğinde yolculuk yapmak da sizlere unutulmaz bir deneyimi beraberinde getirir.

İstanbul Sarıyer Havası: Manzaralı Yolculuklar

Megakent İstanbul, eğlence ve aksiyon severlerin vazgeçilmez SUV araç rotaları arasında bulunuyor. Citroën C3 Aircross aracınızla Sarıyer’de doğayı keşfetmenin heyecanını yaşayabilirsiniz. Sarıyer gezi rotaları, farklı parkur alanları ile engebeli ve çamurlu arazi koşullarına sahip. Şehir merkezine yakın olmasıyla da sürücülere kolaylık sağlayan Sarıyer SUV araç rotaları, adrenalin tutkusunu söndürmek istemeyen ve şehirden uzaklaşmaya zamanı olmayanlar için eşsiz bir güzergah! 

 

Gümüşdere, Demirciköy, Uskumruköy Kısırkaya gibi farklı parkur alanlarına sahip olan ilçe, en gözde SUV araç alanı olmaya aday. İstanbul’dan vazgeçemeyenler için Sarıyer ile birlikte Ormanlı ilçesi ve Beykoz’da SUV araç rotalarına dahil edilebilir. Özellikle kuzey kesimleriyle SUV araç  tutkunlarının ilgisini kazanan İstanbul, Terkos’tan başlayarak Ormanlı ilçesine dek uzanan 9 kilometrelik bir alana sahip. Beykoz Riva’daki İstanbul parkuru ise hem ormanlık arazisi hem de engebeli yoluyla SUV araçları ile  yeni yeni yolculuklar yapmaya  başlayanlar için cazip bir güzergah. İstanbul Kayışdağı parkuru da tüm zorluklarına rağmen güvenli ve bir o kadar da SUV araç macerasını üst seviyeye taşımak isteyenler için eşsiz bir yer.

Gökçeada & Bozcaada Rotası: Ada Manzaralı SUV Rotaları

Şehirden uzaklaşmanın yanı sıra mükemmel bir ada yaşamında tutkulu bir macera yaşamak isterseniz bu rotayı mutlaka hayatınızda 1 kez de olsa denemelisiniz. Gökçeada gezi rotalarının keyfini, Citroën C5 Aircross aracınızla çıkarabilirsiniz. Tadına doyulamayacak büyüleyici bir havaya sahip, virajlı ve engebeli yollarıyla SUV aracı ile seyahat etmeyi sevenleri kucaklayan güzergah, Türkiye’nin en güzel manzaralı sürüş alanları arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Gökçeada Eşelek heyecanlı SUV rotaları arasında dikkat çekici bir güzergah olarak karşınıza çıkıyor. 

 

Bozcaada gezi rotalarını da sürüşüne dahil etmek isteyenler için engebeli yollar sunan ada, seyahat severler için muhteşem bir güzergah olarak öne çıkıyor. Çırpılar’dan Kaz Dağları’na uzanan zorlu parkuruyla dikkat çeken bölgede Evciler’den Sarıkız’a varan SUV araçşa mücadele heyecanını yaşamak da mümkün. 93 kilometrelik bu harika yolculuk, SUV araç rotaları arasında en unutulmaz ve zorlu yollar arasında yer alarak dikkatleri üzerine topluyor. 

 

Ada yaşamından keyif alan ve macera dolu bir seyahat planlayanlar için SUV araç rotaları arasında bulunan Bozcaada ve Gökçeada, kamp alanlarıyla sürüş deneyimini uzun tutmanızı sağlayacak.

 

Adrenalin dolu harika deneyimlere hazırsanız, bu rotaları navigasyonunuza kaydetmeyi ve Citroën C5 Aircross’unuz ile aksiyona başlamaya ne dersiniz?