[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]

1919 yılından bu yana Citroën'in en önemli parçası sizsiniz. Hayatın ve arzuların bizim ilham kaynağımız. Bizler SİZLERDEN İLHAM ALIYORUZ.

 

CITROËN SİZLERDEN İLHAM ALIYOR

Kurucumuz André Citroën'den günümüzdeki tasarım stüdyolarımıza kadar, yaratıcılığımızın ve yeniliklerimizin her gün sizi daha iyiye götürmesi gerektiğine inanıyoruz.

Vizyonumuza ulaşmak için SİZLERDEN İLHAM ALIYORUZ. Pazartesi gününe daha mutlu ve huzurlu başlamak için kurduğunuz daha fazla özgürlük ve macera hayallerinizi biliyor ve bunları değerlendiriyoruz. Sonrasında insanların hayatını kolaylaştıran ve arzularına karşılık veren iddialı ve vizyon sahibi araçlar ve hizmetler tasarlıyor ve kullanıma sunuyoruz.

İnsan odaklı olmak bizim geleceğimiz.

Inspired_By_You_615x500

GÜÇLÜ VE ÖZGÜN BİR TASARIM

Citroen-cars-animation-0.5

ÇÜNKÜ DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORSUN

Citroën'in tasarımı, iddialı ve dikkat çeken eşsiz bir yaklaşımına dayanıyor.
Bunu nasıl yapıyoruz? İkonik tasarım kodlarını ve geçmişten gelen modellerin detaylarını yeniden yorumlayarak ve sadeliği hedefleyerek.
Bu, ürün gamımızı sokaklarda gördüğümüzden farklı kılıyor.

CITROËN NASIL TELAFFUZ EDİLİYOR?

İşte Citroën'i telaffuz etmenize yardımcı olacak birkaç yardımcı öneri.
Sürüş deneyimimiz kadar kolay.

Logosavecdates_597X500

CITROËN LOGOLARININ TARİHÇESİ

  • André Citroën 1900 yılında çift dişli çarklar için bir patent aldı ve bunları çift açılı çavuş şekliyle 1919 yılında ürettiği ilk otomobilde logo olarak kullandı.
  • 1921 ve 1936 yılları arasında oval form yerini sarı renkli çift açılı çavuş şeklini vurgulayan mavi zeminli altıgene bırakırken, ardından Citroën adı verildi.
  • 1930'ların başlarında, yeni yüzen motorları sembolize etmek için Citroën kirişlerinde yelken şeklindeki kuğuları temsil eden paralel bir logo ortaya çıktı.
  • 1959 yılında sarı renkli çift açılı çavuş şekli beyaz bir elipsten dışarı çıkmaya başladı ve daha sonra 1966 yılında Citroën adı mavi bir kareye entegre edildi.
  • 1985 yılından itibaren marka imajını modernize etmek için çift açılı çavuş şekli beyaz renge büründü ve kırmızı bir kareye yerleştirildi.
  • 2009 yılında 3-Boyutlu krom ve hatları daha yuvarlak çift açılı çavuş şekli kullanılmaya başlarken Citroën ismi hemen altında kırmızı renkte yazılmaya başlandı. 2016 yılında ise daha düz bir tasarımdan esinlenilmiş 2-Boyutlu bir versiyon tanıtıldı.
  • Top