[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]

Konforu Yeniden Tanımlıyor

CITROËN ADVANCED COMFORT® programını lanse eden Marka, beklentilerinize göre modern konfor kavramını yeniden tanımlıyor: aydınlık, bağlanırlık, ergonomi, akıcılık ve sürüş konforu... Yolun olumsuzluklarını filtreleyen yeni nesil süspansiyonlar bu yeni genel konfor vizyonuna kusursuzca entegre oluyor.
1500x500.jpg

NASIL ÇALIŞIYOR?

Süspansiyon konforu CITROËN'in DNA'sında var. Markanın bu alandaki teknik uzmanlığı, basit bir prensip sayesinde, araçların yolun olumsuzluklarını mükemmel bir kalitede filtrelemesine olanak tanıyor. CITROËN, süspansiyonun yolun olumsuzluklarına göre çalışmasını sağlamak amacıyla, genleştirme ve sıkıştırma olmak üzere iki baskı yatağı ekliyor.

Hafif sıkıştırmalar ve genleştirmeler
Yaylar ve amortisörler, hidrolik baskı yataklarına başvurmadan dikey hareketleri kontrol ediyor. Bu baskı yataklarının varlığı, mühendislerin araca daha büyük bir hareket özgürlüğü kazandırarak sanki yoldaki bozuklukların üstünden uçuyormuşçasına bir "uçan halı" etkisi yaratmasına olanak tanıyor.

Büyük sıkıştırmalar ve genleştirmeler
Yaylar ve amortisörler sıkıştırma ya da genleştirme hidrolik baskı yatağıyla birlikte çalışarak hareketi kademeli şekilde yavaşlatıp yol boyunca ani durmalardan kaçınılmasını sağlıyor. Enerjiyi emen ama bir kısmını geri kazandıran klasik bir mekanik baskı yatağının aksine, hidrolik baskı yatağı bu enerjiyi sekme etkisi olmaksızın emip dağıtıyor.
597x597_2.jpg

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Yaklaşık bir asırdır, Citroën otomobil konforunda yeniliklere imza atıyor: kasanın sabitlenmesi, amortisörler, yol tutuş... CITROËN ADVANCED COMFORT® programının taahhütlerini keşfedin!
1500x646_2.jpg
Top