Voir le contenu

LASTİK FİKS MENÜ

Doğru lastik seçimi ile sürüş güvenliğinizi artırırsınız :

  • Daha iyi yol tutuşu
  • Daha iyi fren mesafesi ve sürüş konforu
  • Daha düşük yakıt tüketimi Lastikleriniz birçok dış etmen nedeniyle aşınır ve yıpranır: hız, yol koşulları, fazla ya da az şişirme, balans ayarı bozulması vs. Citroën uzmanlarına sürüş alışkanlıklarınız ve aracınıza en uygun olacak lastik seçimi için gönül rahatlığıyla danışabilirsiniz.

LASTİK FİKS MENÜ

Önleminizi Alın

Lastiklerinizin basıncını ayda bir kez ve her büyük yolculuktan önce kontrol edin. Aracınız için Üretici tarafından önerilen lastik basınç değerleri, sürücü kapısının boşluğunda ve kullanım kılavuzunda belirtilmiştir. Lastiklerin üzerinde bulunan kabartı, çatlaklar, kesikler, yabancı cisimler veya düzensiz bir aşınma yetkili servisiniz tarafından kontrol edilmelidir. 5 yıl sonunda, kilometre sayısından ve diş oluklarının derinliğinden bağımsız olarak lastiklerini kontrol ettirmeniz gereklidir.
Citroën, sizin için lastikleri uluslararası olarak tanınmış üreticilerin arasından seçer. Güvenilirlikleri ve Citroën marka aracınıza mükemmel uyumları için titizlikle test edilen orjinal lastikleriniz üstün teknik özelliklere ve güvenlik garantilerine sahiptir. Kışın muhakkak uygun lastikler kullanın. Eğer yazlık lastiklerinizi saklayacak müsait yeriniz yoksa yetkili servislerimizdeki lastik otellerinden faydalanabilirsiniz.