[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:tr] [cle1: SECONDES Lang:tr]

CITROËN 2017 VE 2018 FIA DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONALARI İÇİN EKİPLERİNİ AÇIKLADI

Citroën C3 WRC konsept otomobilinin tanıtılmasından birkaç gün sonra Citroën Racing, FIA Dünya Ralli Şampiyonasının önümüzdeki iki sezonunda takım için mücadele edecek ekipleri açıkladı. Kris Meeke/Paul Nagle ikilisine ek olarak Craig Breen/Scott Martin ve Stéphane Lefebvre/Gabin Moreau 2018'e kadar takım için mücadele edecekler. Abu Dhabi Racing Başkanı Şeyh Khalid Al Qassimi de ko-pilotu Chris Patterson ile bazı yarışlara katılacak.

 

Citroën Racing adım adım FIA Dünya Ralli Şampiyonasına üretici takımı olarak geri dönüşü için gerekli unsurları bir araya getirmeye devam ediyor.

 

2017 ve 2018 sezonları için pilot ve ko-pilot çiftlerini açıklayan Citroën Racing, birçok WRC gözlemcisinin heyecanla beklediği başka bir önemli adım daha atmış oldu!

 

Geçen yılın sonunda Meeke ve Paul Nagle ikilisinin teyit edilmesinin ardında, WRC'de en ümit verici genç yetenekler olarak görülen iki ekiple takım tamamlandı. PSA Grubu'nun ralli programlarında dikkat çeken ve bu sezon Abu Dhabi Total WRT için yarışan Craig Breen/Scott Martin ve Stéphane Lefebvre/Gabin Moreau, Citroën'i gençlere inanmaya ikna ettiler.

 

Bu seçim Citroën'in eskilere dayanak ve yetenekli genç ralli pilotlarını tespit edip geliştirmeyi amaçlayan politikasına fazlasıyla uyuyor. Son 15 yıl ve belki daha uzun zamandır, Citroën bu alandaki en iyilerden bazılarını buldu: Loeb, Ogier, Sordo, Neuville, Camilli ve elbette Meeke. Breen ve Lefebvre de bu parlak listeye adlarını ekleyecekler!

 

Sezonun başında, ekip iki Citroën C3 WRC ile yarışacak: biri Kris Meeke ve diğeri pilot koltuğunu dönüşümlü olarak paylaşacak Craig Breen ya da Stéphane Lefebvre için olacak. Yarışların pilotlar arasındaki tam dağılımı daha ileriki bir safhada açıklanacak ve Citroën en kısa sürede yarışlara üç araç sokacak. FIA'nın Dünya Motor Sporları Konseyi kısa süre önce üreticilerin üç araçla giriş yapmasına ve ilk ikisinin Üreticiler Dünya Şampiyonasına puan vermesine izin verme kararı aldı.

 

2017 Dünya Şampiyonası'nın bazı yarışlarında, dördüncü bir Citroën C3 WRC de Şeyh Khalid Al Qassimi ve Chris Patterson için dahil edildi. 

Top