[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:TR] [cle1: SECONDES Lang:TR]

C3 WRC 2019

CITROËN RACING’İN 100. YIL RENKLERİYLE YARIŞAN SON YARIŞ OTOMOBİLİ

 

C3-WRC-tout-terrain-1_625x350

MASKÜLEN BİR TASARIM

DENGE, SAĞLAMLIK VE KARAKTER

Citroën C3 WRC, kaslı çizgileri ve benzersiz tasarımı ile hemen göze çarpıyor.
Aerodinamik yapısı daha fazla performans ve yüksek sürat stabilitesi için değiştirildi. Marka logosu ile markaya özgü çift çıtalı ön panjur, LED farlara kadar uzanan ışık imzasıyla Citroën kimliğini vurguluyor.

HER TÜRLÜ ZEMİNDE ÜSTÜN PERFORMANS

AERODİNAMİZM

Arka tampon yumuşak yüzeylerde çakıl ve kar tahliyesini artırmak için dikkatlice tasarlandı.

Muhteşem ve heybetli bir arka spoyler aerodinamik sistemi tamamlıyor. Daha küçük bir “kuyruk” ve daha gelişmiş bir üst bölümden oluşan spoyler bir bütün olarak verimliliği arttırıyor ve böylece Citroën C3 WRC'nin genel performansına katkı sağlıyor.
C3-WRC-Monte-Carlo_625x350

TEKNOLOJİK ATILIMLAR

520x293_2.jpg

...

 

CITROËN RACING TARAFINDAN TASARLANAN EN İYİ MOTOR

“Citroën C3 WRC’nin bugüne kadar ürettiğimiz en başarılı motora sahip olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. WTCC’de mücadele ederken rallide elde etmiş olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimden yararlandık ve böylece bu zorluğun üstesinden gelirken yeni bir bakış açısıyla bakabildik. Aslında GRE düzenlemelerinin sınırları son derece katı, ancak yeni çözümlerin tasarlanması için gerekli özgürlüğü de sunuyor. Burada açıkça ayrıntılarını vermeyeceğim radikal teknolojik çözümleri cesurca uyguladık. Ortaya çıkan sonuçtan gurur duyuyoruz, özellikle sürtünmeyi azaltma noktasında. Bütün bu geliştirmelerin bir gün tüm Citroën ürün gamı olmak üzere seri üretim modellerde kullanılacak olması daha da heyecan verici.”

Patrice Davesne, Motor Müdürü

ŞEHRİN CADDELERİNDEN PARKURLARA

Visuel-C3_C3-WRC_1250x400

C3 WRC, Citroën C3'ün yarış ve spor versiyonu. Citroën C3'ün benzersiz şeklini, tasarımını, karizmasını ve geçmişini miras alırken aynı zamanda biraz çaba ile küçük bir şehir otomobilinin çok hızlı bir spor otomobil olabileceğini kanıtlıyor.

Top