[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:TR] [cle1: SECONDES Lang:TR]
Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi™
Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi™

Citroën C4 Cactus, segmentinde rakipsiz konfor için Progressive Hydraulic Cushions™ - Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi'ne sahiptir. Avrupa'da bir ilk olan bu teknolojide süspansiyon sistemi,  küçük ve büyük yüzey bozukluklarını sönümleyerek araç içindekilere yolun üzerinde uçan halı ile uçuyormuş hissi veren pürüzsüz ve konforlu bir seyahat sunar.

Advanced Comfort Koltuklar
Advanced Comfort Koltuklar

Koltuklar, merkezlerinde bulunan yüksek yoğunluklu köpükle  yüzeylerinde bulunan kalın dokulu köpüğün birleşimden oluşuyor.  Bu yenilikçi tasarım her zaman yumuşaklık ve destek sağlayarak tüm yolculuklarda konforu arttırır.

İç Mekan
İç Mekan

C4 Cactus, kompakt dış boyutları (4,17 m uzunluk ve 1,71 m genişlik) sayesinde şehirde yüksek manevra kabiliyeti ile park etmeyi, dar sokaklarda hareket etmeyi kolaylaştırır.

Aydınlık: Zararlı UV ışınlarını engelleyen Panoramik Cam Tavan
Aydınlık: Zararlı UV ışınlarını engelleyen Panoramik Cam Tavan

Yüksek termal korumalı panoramik cam tavan ile, ön ve arka sıra koltuklarda oturan herkes ferahlığın ve yaşam alanının aydınlığının tadını çıkartır.

Citroën, C4 Cactus modelini Türkiye pazarına sunuyor.  C4 Cactus, teknolojik inovasyonları ve ödüllü motorları ile segmentinde fark yaratacak.

Progressive Hydraulic Cushions ™ - Hidrolik destekli süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort koltuklarıyla sınıfında ilk ve tek özellikleri sunan C4 Cactus, ultra konfor sınıfı olarak tanımlanıyor.

VİDEO İLE KEŞFEDİN

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

DIŞ TASARIM

Saf gövde tasarımında, kapıların alt kısmında Airbumpslar® ve parlak siyah gövde detayları ile ayrışan tasarım, iki sıralı 3D LED stop lambaları gibi vücut akışının altını çizen klasik Citroën tasarım öğeleri bulundurmaktadır.

C4 Cactus 31 adet dış kişiselleştirme ve 4 farklı iç ambiyans seçeneği sunmaktadır.


ULTRA KONFOR

Citroën C4 Cactus, Citroën Advanced Comfort® programı dahilinde Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC) ve Advanced Comfort - İleri konfor seviyesi koltukları ile konforda önemli bir adım atmıştır. Citroen C4, tipik Citroën tarzında rakipsiz sürüş konforu sağlar.
Nouvelle Berline C4 Cactus Sièges Ambiance Métropolitan Grey

Eşsiz Karakter, Cesur Tasarım

Nouvelle Berline C4 Cactus Blanc Nacré sur la jetée

Citroën C4 Cactus, çarpıcı grafik özelliklerle birleşen akıcı bir tasarım sunar:

* Çatı kısmı parlak siyah yan direkler ve camlarla gövdeden ayrılarak sanki uçuyormuş gibi görünür.

Özellikle kentsel alanlarda daha iyi koruma için, kapıların alt kısmında yeni, ince hava geçirmez Airbump korumalar bulunmaktadır.

* Kompakt boyutu ve geniş dingil mesafesi, hem yollarda hem de şehirde canlılık ve çevikliğin yanı sıra ön ve arka yolcular için geniş bir iç alan sağlar.

CITROËN C4 CACTUS: BOYUTLAR

Uzunluk

4170 mm

Genişlik

1714/1979 mm

Yükseklik

1480 mm

Gövde Hacmi

348 / 358 litre

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Geniş ve köşelere doğru uzanan ön ızgaranın kenarlarında bulunan LED gündüz farları ile geniş görünüm desteklenirken, parlak siyah görünüme kavuşturulan keskin farlar ve parlak siyah detaylarla dinamik ön görünüm pekiştirilir.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Arka bölümde 3D LED stop lambaları ile vurgulanan genişlik hissini çamurluk çıkıntıları ve net bir tasarımla vurgulanan bagaj kapağı tamamlar.

KİŞİSELLEŞTİRME VE ZARAFET

600x268-New-C4-Cactus-4-Pack-Colors

C4 Cactus, 31 farklı dış kişiselleştirme kombinasyonu sunar:

. 9 gövde rengi

. 4 Renk paketi: Parlak Siyah, Gümüş Krom, Eloksal Beyaz ve Anodize Derin Kırmızı. Renk kombinasyonları, ön kapıların alt kısmındaki Airbumps® üzerinde ve ön tamponda sis farlarının çerçevelerinde yer alır.

Farklı jant rengi seçenekleri de versiyona göre opsiyonel olarak sunulmaktadır.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue CAC

Citroën, DNA'sı ile uyumlu olarak, araçlarının sunduğu konforun iyileştirilmesi için sürekli çalışır. Citroën C4 Cactus, bu konforu yeni bir boyuta taşıyor. 

Progressive Hydraulic Cushions ™ süspansiyon sistemi, sürüşü uçan halıdaymışcasına pürüssüz ve sarsıntısız  hale getiriyor.  

Advanced Comfort koltuklar  ek destekleri ile tüm yolculuklarda ekstra destek sağlayarak yorgunluk hissini azaltır.  Benzersiz kişiliğiyle, C4 Cactus, kompakt araç sınıfına ilk kez teknolojik ultra-konfor özellikleri getirmektedir. 

Progressive Hydraulic Cushions™ - Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi

DNA'sına sadık olan Citroën, otomobilin konforunun arttırılmasına odaklanıp ve bu yönde yenilikler sunmaya devam etmektedir. Progressive Hydraulic Cushions™ - Hidrolik destekli süspansiyon sistemi sürüş boyunca küçük yol bozukluklarını absorbe ederek sarsıntıları azaltır. Geleneksel süspansiyon sistemleri bir amortisör, yay ve mekanik durdurucudan oluşurken, Citroën tarafından geliştirilen yeni sistemde, biri baskı, diğeri de kompresyon olmak üzere iki hidrolik durdurucu bulunmaktadır.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue
Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

ADVANCED COMFORT KOLTUKLAR

Nouvelle Berline C4 Cactus Sièges Ambiance Urban Red

Koltukların merkezlerinde bulunan yüksek yoğunluklu köpüğe, koltuk yüzeylerinde kalın dokulu köpük  eklenerek oluşturulan tasarım, her zaman yumuşaklık ve destek sağlar.

747x322_New_C4_Cactus_Femme_Confort

Geniş koltuklarla birleşen bu yenilikçi tasarım anlayışı, hem kısa hem de uzun yolculuklarda mükemmel postür ve sürüş konforu sunar.

 

TEKNOJİLER

HUZURLU SÜRÜŞ İÇİN TEKNOLOJİ

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Citroën C4 Cactus, şasi sisteminden itibaren güvenli sürüş için tasarlanmıştır.  Alçaltılmış ağırlık merkezi sayesinde daha iyi yol hakimiyeti yanında 12 Sürüş asistan sistemi sunulmaktadır. (Türkiye ürün gamında sunulmamaktadır)

Yolcular, dijital dünya ve otomobil arasında üç bağlantı sistemi ile iletişim kurarak yolculuğu daha teknoloijk hale dönüştürebilmektedir. Android Auto, Apple Car Play ™ ve MirrorLink® ile ülkede sunulan/izin verilen hizmetler kullanılabilir ve Siri (Apple) kontrol edilebilir.

* Versiyona göre.

Aktif Güvenlik Freni

Aracın önüne bir engel çıktığında, sürücü herhangi bir tepki göstermezse devreye girerek otomatik fren yapar ve olası kaza riskini azaltır. 

Sürücü Yorgunluk Uyarısı

65 km/h’dan itibaren devrede olan yorgunluk uyarı sistemi sürücüye kullanıma ara vermesi için hatırlatma yapar.

BAĞLANTI

Mırror Screen

Citroën C4 Cactus üzerindeki USB ile Mirror Screen fonksiyonu kullanılarak, dokunmatik ekran uyumlu akıllı telefon bağlanabilir ve kapasitif ekrandan kullanılabilir.

Dokunmatik ekranda multimedya içeriğinizi görüntüleyebilir, akıllı telefonunuzu ve uyumlu uygulamalarını doğrudan ve kolayca kullanabilirsiniz. Bağlı akıllı telefonun ardından, uygulamalar Siri gibi bir ses tanıma sistemi aracılığıyla sesli kontrol edilebilir.

Mirror Screen Apple CarPlay ™, Android Auto ve MirrorLink® ile çalışır. 

747x322_Mirror_Screen.267251.5
Nouvelle Berline C4 Cactus Blanc Nacré

MOTORLAR

Çevre Dostu Sürüş Keyfi

Hızlanma ve sürüş keyfi, hafif ve verimli bir platform ve yeni nesil motorların kombinasyonu ile geliştirildi. 3 sene üst üste "Yılın Motoru" seçilen en son nesil PureTech benzinli motorlar ve Adblue teknolojisi ile NOx emisyonlarını %99 oranında azaltan BlueHDi dizel motorları C4 Cactus'te görev yapmaktadır.

Hızlı ve sarsıntısız vites değiştirme özelliği ile EAT6 şanzıman, PureTech ve BlueHDi motorlarda kusursuz performansı üst düzey konforla birleştirir.
Top