[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:TR] [cle1: SECONDES Lang:TR]
Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi™
Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi™

Citroën C4 Cactus ileri seviyede konfor için Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyonla donatılıyor. Söz konusu süspansiyon sistemi dinamik ve gelişmiş bir sürüş hissi verirken yol yüzeyindeki pürüzleri mükemmel bir şekilde filtre ederek üstün sürüş konforu sunuyor.

Advanced Comfort Koltuklar
Advanced Comfort Koltuklar

Koltuklar, merkezlerinde bulunan yüksek yoğunluklu köpükle  yüzeylerinde bulunan kalın dokulu köpüğün birleşimden oluşuyor.  Bu yenilikçi tasarım her zaman yumuşaklık ve destek sağlayarak tüm yolculuklarda konforu arttırır.

İç Mekan
İç Mekan

Citroën C4 Cactus, kompakt dış boyutları (uzunluk 4,17 m, genişlik 1,71 m) sayesinde şehirde, banliyölerde ve şehir dışında rahat ve pratik bir sürüş sunarken hatchback gövde tipinin sağlamış olduğu geniş iç mekân ve fonksiyonellik özelliklerini de kullanıma sunuyor. 

Aydınlık: Zararlı UV ışınlarını engelleyen Panoramik Cam Tavan
Aydınlık: Zararlı UV ışınlarını engelleyen Panoramik Cam Tavan

Citroën C4 Cactus'deki tüm yolcular, termal olarak çok iyi yalıtılmış panoramik cam tavanı sayesinde aydınlık ve ferah bir iç mekânın keyfini sürüyor.

Citroën, kapsamlı bir şekilde iyileştirilen yeni C4 Cactus'ü tanıttı. Özgün karakteri ve üstün konfor seviyesi ile kompakt hatchback sınıfından ayrışan C4 Cactus, teknoloji ve motorlar konusunda sınıfının standartlarını ve gereksinimlerini yerine getiriyor. Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort Koltuklar sayesinde yeni C4 Cactus sınıfının standartlarını yeniden belirliyor. 

VİDEO İLE KEŞFEDİN

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

DIŞ TASARIM

C4 Cactus, bünyesinde barındırmış olduğu özelliklerle kompakt hatchback segmentinde tamamen yeni bir soluk getiriyor. Zarif, dinamik ve özgün bir tarza sahip olan C4 Cactus, kapıların alt kısmındaki Airbump®, kesintisiz cam alanlar, akıcı bir tavan çizgisi, iki parça ön farlar ve markanın ışık imzasına sahip 3-boyutlu LED stop lambaları gibi Citroën markasına özgü detaylarla dikkat çekiyor.

Citroën C4 Cactus, otomobilin tasarımını vurgulayan 9 gövde rengi ve 5 farklı renk paketi ile kişiselleştirme olanakları sunuyor.

ULTRA KONFOR

Dünyada ilk kez Advanced Comfort Koltuklarla donatılan ve Avrupa’da Progressive Hydraulic Cushions® (PHC) süspansiyon sistemini ilk kez kullanıma sunan Citroën C4 Cactus, böylece Citroën Advanced Comfort® program kapsamında tamamen yeni bir boyut ortaya koyuyor. Citroën C4 Cactus tüm bu özelliklerle tipik Citroën karakterine uygun olarak rakipsiz bir sürüş konforu sunuyor.

Citroën C4 Cactus sürüş destek ve bağlanabilirlik sistemileriyle yolcularına pratik, güvenli ve keyifli bir yolculuk ortamı sağlıyor.

C4_Cactus_Int_Av_Gris_Paysage

Eşsiz Karakter, Cesur Tasarım

Nouvelle Berline C4 Cactus Blanc Nacré sur la jetée

Citroën C4 Cactus, güçlü karakterini vurgulayan kaslı grafik öğelerle birlikte akıcı bir tasarımla dikkat çekiyor. Otomobilin akıcı gövde tasarımını tamamlayan klasik Citroën unsurları şöyle:

● 360° cam alan uygulaması sayesinde kesintisiz bir görüş alanı,

● Kapıların alt bölgesindeki Airbump® ve vurgulu çamurluk kemerleri ile hem kent içikullanımında daha korumalı bir yapı sunarken aynı zamanda dinamik ve özgün bir görünümü beraberinde getiriyor,

Kompakt dış boyutları gerek şehir içinde, gerekse de şehir dışında dinamik ve atak bir sürüş sunarken uzun dingil mesafesi yolculara geniş ve ferah bir yaşama alanı sunuyor.

CITROËN C4 CACTUS: BOYUTLAR

Uzunluk

4170 mm

Genişlik

1714/1979 mm

Yükseklik

1480 mm

Gövde Hacmi

348 / 358 litre

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Geniş ve köşelere doğru uzanan ön ızgaranın kenarlarında bulunan LED gündüz farları ile geniş görünüm desteklenirken, parlak siyah görünüme kavuşturulan keskin farlar ve parlak siyah detaylarla dinamik ön görünüm pekiştirilir.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Arka bölümde 3D LED stop lambaları ile vurgulanan genişlik hissini çamurluk çıkıntıları ve net bir tasarımla vurgulanan bagaj kapağı tamamlar.

KİŞİSELLEŞTİRME VE ZARAFET

600x268-New-C4-Cactus-4-Pack-Colors

C4 Cactus birçok farklı kişiselleştirme alternatifi sunuyor:

● 9 gövde rengi

● 5 trend renk paketi: Standart, Parlak siyah, Gümüş krom, Parlak beyaz ve Derin kırmızı. Bu renk dokunuşları, gövde rengine kontrast oluşturacak şekilde uygulanırken kapıların alt kısmındaki Airbump® ve sis farlarının çevresini vurguluyor.

Jantlarda da farklı renk alternatifleri sunulurken, böylece kişiselleştirme seçenekleri daha da artıyor.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue CAC

DNA'sına sadık kalan Citroën, sürüş konforunu artırmak için sürekli yenilikler yapmaya devam ediyor. C4 Cactus, Avrupa pazarı için çok özel bir donanım olan Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon sistemiyle yollara çıkıyor ve bu sayede sürücü ve beraberindeki yolculara uçan halı etkisi sunuyor. Tüm dünyada çok özel bir donanım olan Advanced Comfort Koltuklar benzeri görülmemiş bir oturma ve sürüş konforu sunuyor. C4 Cactus bünyesinde barındırmış olduğu tüm bu özelliklerle C-hatchback pazarının standartlarını yeniden belirliyor. 

Progressive Hydraulic Cushions™ - Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi

Son derece yenilikçi ve özel bir teknoloji olan Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon yol yüzeyindeki bozuklukları filtreleyerek ve emerek oldukça dinamik bir sürüş ve yol üzerinde süzülüyor hissi ile üstün sürüş konforu sunuyor.

Sistem son derece basit bir çalışma prensibine sahip. Geleneksel süspansiyon sistemlerinde bir amortisör, bir yay ve mekanik bir stoper kullanılırken Citroën tarafından geliştirilen yeni sistemde biri sıkıştırma ve diğeri salma olmak üzere iki adet hidrolik stoper kullanılıyor.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue
Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

ADVANCED COMFORT KOLTUKLAR

C4_Cactus_Int_AV_Rouge

Koltuğun merkezindeki yüksek yoğunluklu köpüğü ve yüzeydeki kalın dokulu köpüğü birleştiren yenilikçi bir tasarım sayesinde her zaman yumuşak ve vücudu destekleyen bir oturum sağlıyor.

747x322_New_C4_Cactus_Femme_Confort

Geniş ve konforlu bir koltuğu beraberinde getiren bu tasarım, gerek kısa, gerekse de uzun yolculuklarda üstün sürüş ve oturma konforu sunuyor.

Donanım opsiyon olarak sunuluyor.

TEKNOJİLER

HUZURLU SÜRÜŞ İÇİN TEKNOLOJİ

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Citroën C4 Cactus, günlük sürüşlerde ekstra güvence ve güvenlik sağlayan, dikkat dağınıklığı nedeniyle yapılabilecek hataları ortadan kaldıran ve kaza riskini önleyen sürüş destek sistemleriyle donatılıyor.

TEKNOJİLER

Sürüş Destek Sistemleri

Aktif Güvenlik Freni

Aracın önüne bir engel çıktığında, sürücü herhangi bir tepki göstermezse devreye girerek otomatik fren yapar ve olası kaza riskini azaltır. 

Sürücü Yorgunluk Uyarısı

65 km/h’dan itibaren devrede olan yorgunluk uyarı sistemi sürücüye kullanıma ara vermesi için hatırlatma yapar.

BAĞLANTI

Mırror Screen

Citroën C4 Cactus’teki Mirror Screen uyumlu akıllı telefonunuzun ekranını USB üzerinden yapılacak bağlantı ile yansıtarak 7 inçlik dokunmatik ekrana aktarmanıza imkân tanıyor. 7 inç dokunmatik ekran üzerinden multimedya içeriğinize ulaşabilir, akıllı telefonunuzda gezinti yapabilir ve ekranın desteklediği uygulamaları açabilirsiniz. Sisteme bağlanan akıllı telefona bağlı olarak uygulamaları sesli komut sistemiyle de kumanda edebilirsiniz. Mirror Screen, Apple CarPlay™ ile çalışıyor.

747x322_C4-Cactus-Mirror_Screen.267251
Nouvelle Berline C4 Cactus Blanc Nacré

MOTORLAR

Çevre Dostu Sürüş Keyfi

Hafif ve verimli bir platform kadar performans ile yakıt tüketimi ve emisyon salım değeri arasında mümkün olan en iyi dengeyi tesis eden yeni nesil motorlar verimli yapısıyla sürüş keyfini destekliyor. En güncel PureTech benzinli motor nesli 2018 Uluslararası Yılın Motoru seçildi ve BlueHDi dizel motorlar, NOx emisyonlarının ve yakıt tüketiminin azaltan teknolojileriyle Euro 6 normunu yerine getiriyor. PureTech 110 S&S motor seçeneğinde sunulan EAT6 otomatik şanzıman hızlı ve yumuşak vites değişimleriyle performans, yakıt verimliliği ve sürüş keyfi arasında mümkün olan ideal dengeyi sağlıyor. Citroën C4 Cactus ayrıca PureTech 130 S&S ve 6 vitesli manuel şanzımanla da sunuluyor.
Top