Cher client,

Votre navigateur ne vous permet plus de profiter de l'ensemble des services du site www.citroen.fr

Afin de vous assurer une navigation agréable, conviviale et plus rapide sur le site, nous vous invitons à procéder à une mise à jour de votre logiciel de navigation.

Pour cela, nous avons sélectionné pour vous les 3 logiciels suivants, que vous pouvez télécharger en toute sécurité à partir des liens ci-dessous:

CITROËN C-CACTUS

C-Cactus 2007

2007 Francfort fuarında sunulan yaratıcı konsept araç; Citroën, başlıca değerler üzerinde yeni merkezi otomobil versiyonunu geliştirmiştir.  Seri girişi dizel hybride sedan fiyatına çekme, çekici ve eğlenceli stile sahip ekolojik bir sedanı sunan iddialı bir misyon.


Bu karmaşık denklemi çözebilmek için C-Cactus, ekolojik ekipmanı ve teknolojiyi göz önünde bulundurarak yolcuların rahatlığı için bazı gerekli olmayan parçalardan vazgeçerek yeni tasarım yönteminden yararlanmıştır.
Böylece mevcut ağırlığı ve Dizel hybride çekme zinciri sayesinde C-Cactus, 78 g/km'lık CO2 salınımlarını ve 2,9 l/100 km'lik tüketim sağlar.

visuel
KONSEPT
Yeni tasarım yolları

C-Cactus yeni bir hedef etrafında tekrar düşünülmüş zeki bir tasarımın ürünüdür: Aracı oluşturmak için gerekli parça sayısının azaltılması. Bu hedefe ulaşmak için, mühendisler bir tek ve aynı parça etrafında birden çok işlevi birleştiriyor, bazı mekanizmaları sonuna kadar basitleştiriyor ve gerekli olmayan tüm parçaları iptal ediyor.

Gösterge tablosu böylece iptal ediliyor ve genellikle sunduğu işlevler orta konsol üzerinde ve direksiyon simidi göbeğinde toplanıyor. Başka bir basitleştirme örneği, ön tampon üzerinde kullanılan parça için arka bagaj kapısı alt kısmını oluşturan parçanın aynı kullanılıyor.

Basitleştirme ayrıca sadece iki parçadan oluşan ön gövdenin tasarımında da görünüyor: çamurlukları ve aracın bakım işlevlerine(yağ,cam suyu sıvısı...) ulaşmayı sağlayan bir kapak sabit bir kaput üzerinde toplanıyor.
Parça sayısının azaltılması tek gövde elemanlarının üretilmesinden geçiyor. Böylece kapı panoları iki parçadan oluşuyor ancak geleneksel bir Hatchback araçta on iki parça bulunuyor.
visuel
EKOLOJİ
Yüksek seviyeli ekolojik hizmetler

Partikül filtreli Dizel HDi 70 HP termik motor ile 30 HP elektrikli motoru bir arada kullanan Hybride Dizel ateşleme sistemi sayesinde, C-Cactus karma kullanımda 100 km de 2,9 litre ve km de 78 gr CO2 tüketim ve egzoz emizyon değerleri veriyor.

C-Cactus tasarımı için seçilen çözüm de tüketim ve CO2 emisyonu seviyelerinin azaltılmasına katkıda bulunuyor çünkü parça sayısının azaltılması araç ağırlığını 1.180 kg olan HDi C4 hybride araca göre % 15 azaltıyor.

Parça sayısının azaltılması tüketilen ham madde miktarında da azalma sağlıyor ayrıca kullanılan malzemenin büyük bir kısmı ise geri dönüştürülen veya geri dönüştürülebilen malzemeden üretiliyor. Ham çelikten boyasız, verniksiz fakat korozyon korumalı kapı sacları, cam aksam geri dönüştürülebiliyor, deri halı paspası geri dönüştürülmüş,yünden gösterge tablosu saklama bölmeleri keçesi vb...
visuel
TASARIM
Bağlayıcı ve modern bir araç

C-Cactus sade biçimleri, yuvarlak ve bombe hatların birleşimi ile tek ve bağlayıcı bir kişilik sergiliyor. Bu aracın tasarımını yönlendiren sadelik arayışı, C-Cactus aracın çekici farklı tasarımına katkıda bulunan ustaca çözümler geliştirmeye yöneltiyor.

Önde yuvarlak farlar ve enerjik görüntü getiren havalandırma ızgarasının üzerinde, tampon içinde oyulmuş silindir şeklinde iki hava girişi ile vurgulanıyor.

Yükseğe yerleştirilmiş kasa çizgisi ve 21"lik jantlar C-Cactus aracın kaslı karakterini güçlendiriyor. Daha orijinal ve yeni bir biçim için, özel lastikler beyaz zemin üzerine, lastik sırtı boyunca uzanan geniş kanalın içine baskılı yeşil motifler ile süsleniyor.

Arkada aynı biçim kalıpları tekrarlanıyor, yuvarlak ve gergin çizgilerin karışımı aracın dinamik ve sempatik karakterini vurguluyor. Arka lambalar ayrı bir ustalık sunuyor: İç plastikleri oyuluyor, bu da sürücüye daha iyi bir görüş alanı sağlıyor.
visuel
ARAÇ İÇİ
Tasarımlı ve becerikli bir araç içi

Araç içinde C-Cactus orijinalliğini ve dehasını kanıtlıyor. Malzemede yapılan oymalarla, malzeme seçimi ile dekor motifleri ve renklerle sağlanan tasarım, araç içinde sadelik, tasarım ve havalanmış iç ortam getiriyor.

Yolcuların rahatlığı için gerekli tüm konfor bulunuyor. C-Cactus gerçekten de yüksek seviyeli donanım, en üst düzeyde araç içi alan ve bir ray üzerinde kayarak ön koltuğun içine giren arka koltukta olduğu gibi, ustaca modüler donanım sunuyor.

Daima dehanın kütüğüne kayıtlı olan bir çanta yolcunun yanına klipsleniyor. Ustaca torpito gözünün yerini alıyor ve bazı eşyayı araçtan dışarı taşımak için kullanılıyor. « Kontakt anahtarı », dokunmatik ekranlı taşınabilen bir MP3 çalar direksiyon simidinin sabit göbeğinde yer alıyor ve araç tarafından tanınarak çalışmasını sağlıyor.
İnteraktif deneyimden tümüyle yaralanmak için
Citroën
YÜKLE
FLASH PLAYER
ve internet gezgininizin Javascript opsiyonunu aktif hale getirin